Salı, Eylül 27, 2022
HomeLOLZeri Counter - Zeri Karşısında Nasıl Oynanır?

Zeri Counter – Zeri Karşısında Nasıl Oynanır?

Bildiğiniz üzere Zeri yeni League of Legends nişancısı. Her gelen yeni şampiyon gibi fazlasıyla oynanacaktır. Yeni gelen şampiyonlara karşı bedava oyun kaybetmek istemeyenler için bir karşı oyun planı hazırlamak istedik. Zeri Counterları nelerdir, Zeri karşısında nasıl oynanır? Tüm sorularınızın cevabını alacaksınız.

Zeri Counter - Zeri Karşısında Nasıl Oynanır?
Zeri Counter – Zeri Karşısında Nasıl Oynanır?

İlginizi çekebilir: LOL Yeni Şampiyon Oynanış

Zeri Counters

Zeri diğer nişancılara göre oldukça hareketli bir nişancı. Yani asıl amacınız onu hemen öldürmek değil olabildiğince kısıtlamak olmalıdır. Kalista gibi bir şampiyona karşı yaptığınızı yapmanızı öneriyoruz.

S Seviye Zeri Counters

Yasuo: Eğer tek bir yetenek atışı tutturmanız ile Zeri’yi durdurmak istiyorsanız Yasuo tam size göre. Yüzde yüz kritik vuruş ihtimali ve mobilliği ile neredeyse tüm nişancı karakterlerin korkulu rüyası olan vahşi batılı şampiyonumuzu Zeri’ye karşı kullanabilirsiniz.

Nasus: Nasus w yeteneği ile saldırı hızına dayılı ve hareket hızı seven tüm şampiyonları oyundan bezdiriyor. Geç oyunda Zeri’ye karşı çok etkili olabilirsiniz ama yetenek gücü Nasus oynamanızı tavsiye ediyoruz. Aksi taktirde yakalamanız zor olabilir.

Malphite: Tek ulti ile savaş kazandırmayı sevenlerdenseniz Malphite hem dayanıklı oluşu hem de savaşı değiştirebilecek bir ultiye sahip olmasıyla tipik bir nişancı katili. Zeri’ye karşı onu kullanıp savaş başlatabilirsiniz.

Leona: Kalista’ya karşı Leona oynamak ne kadar kritikse Zeri’ye karşı da durum aynen öyledir. Önemli olan Leona’nın ufuk kılıcını tutturmak değildir. Sıçra ”q” kombosu ile Zeri’ye yapışıp peşinden ayrılmayın.

A Seviye Zeri Counters

Malzahar: Malzahar ultisi tüm mobil şampiyonların rahatını bozar. Tek sıkıntı o uliyi atacak kadar yaklaşamamaktır.

Seraphine: Normalde bu kadar mobil bir nişancıya karşı kırılgan bir şampiyon tehlikeli olabilir fakat Seraphine’in alan kontrolü sayesinde Zeri’ye karşı rahat rahat oynayabilirsiniz.

Akali: Karşı takımdan birisi mobiliteden bahsediyorsa Akali alıp, rahatınıza bakabilirsiniz.

B Seviye Zeri Counters

Rammus: Özellikle yüksek liglerde pek işe yaramasa da düşük seviyelerde Rammus ile nişancı kovalamak size oyun kazandırabilir.

Aphelios ve Vayne: Karşınızdaki nişancı ne kadar güçlü olursa olsun, hatta oyuncuların deyimile op olsun yine de bu iki şampiyon sayesinde geç oyunda Zeri’yi counterlayabilirsiniz.

Karma: Zeri’yi koridorda yenmenin en kolay yollarından birisidir.

Zeri’ye Karşı Nasıl Oynanır?

Mobil şampiyonlara fazladan para vermek oyunu erken dakikalardan bitirebilir, bu nedenle oyunun başlarında Zeri’ye karşı sakin oynamak önemlidir. Tam potansiyeline ulaşmasını olabildiğince geciktirip koridoru üzerine yığmalısınız.

Koridor aşamasında mobilitesinden faydalanmasını engellemek düşündüğünüzden basittir. Kalista’ya karşı yapılan hamleleri tekrarlamanız yeterli olacaktır. Minyon dalgasını hızlı ittirin, baskın yemeyin. Kule altında olduğu sürece mobitenin bir anlamı olmaz.

Sizlere Zeri counterlarını ve zeriye karşı nasıl oynanacağını anlatmaya çalıştık. Umarız faydalı olmuştur.

Author

Date

Category

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popular Post

Latest News