Salı, Eylül 27, 2022
HomeGenelZeri Build - Zeri Eşya Setleri

Zeri Build – Zeri Eşya Setleri

League of Legends‘e son eklenen nişancı olan Zeri hakkında en çok merak edilen konulardan bir tanesi Zeri Build’inin nasıl olacağıdır. Profesyonel nişancılar, yayıncılar, eski oyuncular Zeri’ye nasıl eşyalar alıyorlar? Zeri’ye hangi eşyalar alınıyor, alınan eşyalar ne işe yarıyor, hangi durumda hangi eşya alınıyor gibi sorularınıza cevap vermeye çalışacağız.

İlginizi Çekebilir: LOL Yeni Şampiyon Oynanış

Zeri Build
Zeri Build

Zeri Build

Zeri’ye alınmasını gereken eşyaları ve neden alınmaları gerektiklerini sizlerle paylaşacağız. Önereceğimiz eşya düzeni kesin başarı sağlayacak diyemeyiz, yayınlarda ve profesyonel oyuncuların önerilerinde olan setleri sizlerle paylaşıyoruz.

Zeri Başlangıç Eşyaları

Zeri Başlangıç Eşyaları
Başlangıç Eşyaları

Son zamanlarda neredeyse tüm nişancılar üç iksir ve bir uzun kılıç ile koridor aşamasına başlıyorlar. Zeri’ye de çoğu nişancıya başlandığı gibi üç iksir ve bir uzun kılıç işe başlamanızı öneriyoruz. Bu sayede koridorda daha rahat takasa girersiniz ve canınızı istediğiniz yüzdede tutarsınız.

Üç iksir, bir uzun kılıç başlangıcını alt koridorda takasların fazla olacağı durumlarda kullanabilirsiniz.

Zeri Koridor Aşaması Eşyaları

Zeri Koridor Aşaması Eşyaları
Zeri Koridor Aşaması Eşyaları

Koridorda ilk veya ikinci merkeze dönüşünüzde almak istediğiniz eşyalar koridor eşyalarınızdır. Genelde nişancılar bu iki eşya ile kendilerini güvende hissederler ama Zeri için işler pek öyle değil. Zeri’nin belki de oyunda en güçsüz olduğu zamanlar bu eşya setiyle geçirdiği zamanlardır.

Zeri Orta Oyun Eşyaları

Zeri Orta Oyun Eşyaları
Zeri Orta Oyun Eşyaları

Nişancıların ilk eşya ve çizme bitirdikleri süre genelde savaşmak istemedikleri zamanlardır. Zeri bir sonraki eşya düzenine kadar pasif kalmak ister. Özellikle Rüzgarın Hiddeti kullanan nişancılar ikinci eşya Kanasusamış alana kadar aktif oyuna karşı güçsüzdürler.

Zeri Rüzgarın Hiddeti sayesinde yüksek mobil özelliklerine bir yeni mobil özellik daha ekler. Rüzgarın Hiddeti oyun planı kaçmak veya kovalamak üzerine olan bir şampiyon için en kıymetli eşyalardan bir tanesidir.

Zeri Geç Oyun Eşyaları

Zeri Geç Oyun Eşyaları
Zeri Geç Oyun Eşyaları

Düz vuruş yerine Taramalı yeteneğini kullandığımız için, Zeri oynarken pırıltı eşyası kullanmak değerlidir. Pasifinden faydalanmak için Kanasusamış, tanklara karşı daha etkili olmak için Dominik Efendi’nin Hizmetleri ve kendimizi savunmak için Koruyucu Melek alarak eşya setimizi tamamlıyoruz.

Zeri Build İstatistikleri

Önerdiğimiz eşya setini kullandığınızda Zeri’nin ulaşacağı istatistiklere göz atalım;

Zeri Build İstatistikleri
Zeri Build İstatistikleri

Zeri hareket hızı ve yetenek hızıyla yüksek saniye başına hasara sahip bir şampiyondur. Düz vuruşlarını sadece şarj dolduğunda kullandığımız için saldırı hızından çok işlevselliğe yatırım yapıyoruz. Umarız önerdiğimiz eşya setiyle bolca puan kazanırsınız. Oyuncular yeni eşya setleri buldukça, en yüksek kazanma yüzdesine sahip eşya setlerini sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Author

Date

Category

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popular Post

Latest News