Salı, Eylül 27, 2022
HomeValorantValorant Türkiye Şampiyonası Ne Zaman?

Valorant Türkiye Şampiyonası Ne Zaman?

Valorant Türkiye Şampiyonası Ne Zaman
Valorant Türkiye Şampiyonası & Riot Games ve ESA ESPORTS İş Birliği

Valorant Türkiye şampiyonası ne zaman diye merak edenler için güzel bir haberimiz var. Öncelikle Riot Games Valorant ekosistem için aradığı ortağı buldu, ESA ESPORTS. İki şirket arasındaki anlaşma bizlere şampiyonanın çok yakın olduğunu gösteriyor.

İlginizi Çekebilir: Valorant’ta Nasıl İsim Değiştirilir?

Valorant Türkiye

Riot Games’in FPS oyunu olan Valorant hem ülkemizde hem diğer coğrafyalarda büyük ilgi uyandırdı. Elde edilen bu başarı sayesinde herkes aynı şeyi düşünmeye başladı. Valorant ligleri kurulur mu, şampiyonalar düzenlenir mi, ülkemizde bir lig yada şampiyona olacak mı?

Evet, ülkemizde hazırlıklar tamamlandı ve birçok marka takım kurduklarını duyurdu. Riot Games Valorant’ın tüm e-spor işleriyle yeni ekosistem ortağı olan ESA ESPORTS’un ilgileneceği açıkladı. Valorant tutkunları olarak ülkemizde şampiyonanın başlamasını merakla bekliyoruz.

Valorant Türkiye Şampiyonası Ne Zaman?

Valorant tutkunlarını daha fazla bekletmeye gerek yok. Riot Games de sevenlerini pek bekletmeyi düşünmüyor gibi görünüyor. Türkiye’in ilk profesyonel Valorant ligi 14 Şubat 2022 tarihinde resmi olarak başlayacak.

Valorant Türkiye Şampiyonası Ne Zaman
Valorant

Valorant Türkiye Şampiyonası

Lig 14 Şubat 2022’de başlayacak ama heyecan daha öncesinde boy gösterecek. Takımlar profesyonel lige dahil olabilmek için Ocak 2022 tarihinden itibaren elemelere katılacaklar. Eleme maçlarının sonuçlarına göre 8 takım lige katılmaya hak kazanacak. Lige katılan takımlar belli olduktan sonra 14 Şubat’ı iple çekeceğiz ve ilk maçları izlemeye başlayacağız. Takımlar League of Legends oyununda olduğu gibi iki sprit olacak şekilde karşılaşacaklar. Karşılaşmalar sonucunda lig şampiyonu ülkemizi EMEA Bölge Finalleri‘nde temsil edecek.

Tüm maçlar canlı olarak yayınlanacak. Yayınların ESA ESPORTS’un işbirliği ile Türkçe olacağını biliyoruz.

İlginizi çekebilir: Valorant Rütbe (Rank) Sistemi

Author

Date

Category

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popular Post

Latest News