Salı, Eylül 27, 2022
HomeValorantValorant Sistem Gereksinimleri

Valorant Sistem Gereksinimleri

Riot Games’in yeni efsanesi, Valorant sistem gereksinimleri 2020 yazısıyla sizlerleyiz. League of Legends’i kim tahtından indirecek soruları ortadayken Riot Games ücretsiz bir oyun ile daha karşımıza çıktı, Valorant. Neredeyse tüm klasik FPS oyunlarından farklı bir biçimde oynanabilir durumda olan oyun, birçok başarıyı çok zaman kaybetmeden kazandı. Halihazırda ülkemizde en çok oynanan FPS oyunlardan birisi olmayı başardı.

Ayrıca Valorant FPS Arttırma Nasıl Yapılır konumuz ilginizi çekebilir.

Valorant beşer kişilik iki takımdan birinin bomba patlatmaya çalışması, diğerinin ise haritayı koruması üzerine kurulu olan, toplam 13 kazanılan elde biten bir nişancı oyunudur. Diğer FPS oyunlarının aksine farklı ajanlar ve karakterler de barındırır. Gelin hep birlikte Valorant sistem gereksinimleri konumuza göz atalım.

Valorant Sistem Gereksinimleri
Valorant Sistem Gereksinimleri

Valorant Sistem Gereksinimleri 2020/2022

Riot Games’in bu kadar büyümesini sağlayan politikalarından biriside neredeyse her oyuncuya dokunmaya çalışmalarıdır. Yani, oyunları fazla sistem gerektirmez, ücretsizdir, herkes tarafından oynanabilir… Valorant da aynı League of Legends gibi fazla sistem gereksinimi olmayan bir oyun. İki başlık altında Valorant’ı inceleyeceğiz; Valorant minimum sistem gereksinimleri ve Valorant önerilen sistem gereksinimleri;

Valorant Minimum Sistem Gereksinimleri (20 FPS)

Valorant oynamak için yeni nesil sistemlere ihtiyaç duymazsınız. Ortalamanın altında bilgisayarlarda bile rahatlıkla Valorant oynayabilirsiniz.

 • İşletim Sistemi: Windows 7 / 64 bit
 • İşlemci: AMD A8-7650K ve eşdeğer / Intel Core i3-4150 ve eşdeğer
 • Bellek (RAM): 4 GB RAM
 • Ekran Kartı: AMD Radeon R5 240 ve eşdeğer / NVIDIA GeForce GT 730 ve eşdeğer
 • DirectX: Sürüm 11
 • Kullanılabilir Depolama Alanı: 8 GB Boş Depolama Alanı

Gördüğünüz gibi yeterince yeni olmayan sistemlerde bile rahatlıkla Valorant oynayabilirsiniz.

Valorant Önerilen Sistem Gereksinimleri (+60 FPS)

Valorant oynamak için yeni nesil sistemlere ihtiyaç duymazsınız ama 60 FPS ve üzerinde rahatlıkla oynamak için ortalama bir sisteminiz olsa iyi olur.

 • İşletim Sistemi: Windows 7 / 64 bit
 • İşlemci: AMD Ryzen 3 1200 ve eşdeğer / Intel Core i5-4460 ve eşdeğer
 • Bellek (RAM): 4 GB RAM
 • Ekran Kartı: AMD Radeon R9 380 ve eşdeğer / NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti ve eşdeğer
 • DirectX: Sürüm 11
 • Kullanılabilir Depolama Alanı: 8 GB Boş Depolama Alanı

Gördüğünüz gibi ortalama sistemlerde yüksek FPS değerleri ile Valorant oynayabilirsiniz.

Valorant Kaç GB?

Riot Games’in ilk açıklamalarına göre Valorant 8 GB depolama alanı gerektirir ama gelecek güncellemeler ve dengelemeler için depolama alanı ayırmanızda fayda vardır. Ortalama 15-16 GB depolama alanını Valorant için ayırmanızı tavsiye ediyoruz.

Valorant Ücretli Mi?

Valorant tamamen ücretsiz bir oyun. Yani sorunun cevabı, hayır. Valorant sadece oyun içerisindeki dekoratif eşyaları, kozmetik ürünleri ücretli olarak oyuncuya sunuyor. Bu ürünlerin de oyuna herhangi bir etkisi bulunmuyor, sadece görsel olarak oyundalar.

Valorant İndir

Valorant sistem gereksinimleri konumuzun sonuna geldik. Sisteminiz yetiyorsa ve Valorant oynamak istiyorsanız buradan Valorant’ı indirip oynamaya başlayabilirsiniz. Öncelikle bir Riot hesabı açmayı unutmayın. Diğer Valorant konuları için bizleri takipte kalın.

Author

Date

Category

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popular Post

Latest News