Salı, Eylül 27, 2022
HomeValorantValorant Ping Düşürme Nasıl Yapılır?

Valorant Ping Düşürme Nasıl Yapılır?

Valorant ping düşürme nasıl yapılır? Valorant 2020 yılında Riot Games tarafından yayımlanmış bir FPS oyunudur. Kazandığı ödüller, büyük hayran kitlesi, özel karakterleri ve yetenekleri ile ülkemizde de en çok oynanan oyunlar arasında girmişti. Riot Games’in ülkemizde bir sunucusu olduğu için online Riot Games oyunlarını çok düşük ping değerleriyle oynama imkanına sahibiz. Eğer normalde aldığınızdan daha yüksek ping alıyorsanız veya pinginizi düşürmenin yollarını arıyorsanız doğru yerdesiniz.

Valorant oyununu daha konforlu oynamanız ve rakiplerinize karşı avantaj sahibi olmanız için Valorant ping düşürme nasıl yapılır konusuzu sizlerin adına araştırdık ve düzenledik. Lafı daha fazla uzatmadan konumuza geçelim.

Valorant Ping Düşürme Nasıl Yapılır?
Valorant Ping Düşürme Nasıl Yapılır?

Valorant Ping Düşürme Nasıl Yapılır?

Valorant ping düşürme nasıl yapılır diye merak eden oyunculardansanız ping değerinizin yüksek olduğunu düşünüyorsunuz demektir. Ping değerleri birçok bağlantı problemleri ile farklılık gösterebilir. Problemler farklılık gösterdikçe çözümler de farklı farklı olacaktır;

  • DNS değiştirmeyi deneyebilirsiniz. DNS değiştirmeyi bilmiyorsanız DNS nasıl değiştirilir konumuza göz atabilirsiniz.
  • VPN kullanıyorsanız VPN kapatabilirsiniz.
  • Oyuna girdiğinizde arka planda çalışan browser olmamasını sağlayabilirsiniz.
  • İnternete kablo yardımıyla bağlanırsanız daha düşük ping değerleri ile karşılaşabilirsiniz.
  • Telefonunuzun ve Wifi’ınza bağlı cihazların indirme yapıp yapmadığını kontrol edebilirsiniz.
  • Türkiye’de yaşamıyorsanız Riot Games’e bağlandığınız sunucuyu değiştirebilirsiniz.
  • Eğer hala bir çözüme ulaşamadıysanız internet sağlayıcınızı arayabilirsiniz.

Ping değerleri bağlantı ile alakalı olduğu için yapabilecekleriniz sınırlıdır. FPS arttırma gibi sınırsız seçeneğe sahip değiliz ne yazık ki.

Valorant Ping Neden Yüksek?

Valorant oyununda pinginizin yüksek olmasının nedeni farkında olmadan indirme yapıyor olmanız olabilir, bağlantınızda bir problem olabilir, oyuna yanlış bölgeden bağlanıyor olabilirsiniz, genel bir problemle karşı karşıya olabilirsiniz, sunucularda problem olabilir…

Özetle pinginizin yüksek çıkmasının onlarca nedeni olabilir.

Valorant Ping Nedir?

Ping özetle bir veri paketinin sunuculardan çıkıp size ulaşma süresidir. Ping, yani süre ne kadar büyük olursa işler o kadar yavaş ilerliyor demektir. Eğer daha hızlı etkileşim istiyorsanız pinginizin yüksek olması gerekir. Ping süresinde yaşanan gecikmelere ise lag denir. Eğer pinginiz olması gerekenden çok fazlaysa, yani sunucu ile siz arasındaki alışverişte geçen süre çok fazlaysa paket kaybı yaşarsınız, bunu da lag olarak adlandırabilirsiniz.

Ping Ortalama Kaç Olmalı?

Avrupa sunucularında oyun oynarken ortalama 30-40 ping ile oynamak oyununuzu kötü etkilemeyecektir ama karşınızdaki oyuncular genelde 15-20 ping ile oynuyor olacakları için sizden bir adım önde olabilirler.

League of Legends ve Valorant gibi Riot Games oyunları, Riot’un Türkiye sunucusu sayesinde Valorant’ı ortalama 15-20 ping ile oynayabilirsiniz. Valorant ping düşürme nasıl yapılır konumuzun sonuna geldik. Umarız hem probleminizi çözebilmişizdir hem de ping hakkındaki sorularınıza cevap verebilmişizdir.

Author

Date

Category

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popular Post

Latest News