Salı, Eylül 27, 2022
HomeValorantValorant Karakterleri Detaylı İnceleme

Valorant Karakterleri Detaylı İnceleme

Valorant karakterleri detaylı inceleme yazısında sizlerle birlikteyiz. Bu yazımızda Valorant oyunundaki tüm ajanları en ince ayrıntısına kadar inceleyeceğiz. Valorant karakterleri yetenekleri, rolleri, kullanım zorlukları ile birçok farklı başlık altında incelenebilirler. Eğer severek Valorant oynayan ve Valorant karakterlerini merak eden bir oyuncuysanız kafanızdaki tüm soru işaretlerini gidermeye çalışacağız. Sizleri daha fazla Bekletmeden Valorant krakterleri detaylı inceleme konumuza geçelim.

Valorant Karakterleri Detaylı İnceleme
Valorant Karakterleri Detaylı İnceleme

Valorant Karakterleri

Valorantta 18 farklı ajan vardır. Oyuna en son eklenen karakter, ajan Neon’dur. Valorantta’ki ajanlar şunlardır; Jett, Raze, Breach, Omen, Brimstone, Phoenix, Sage, Sova, Viper, Cypher, Reyna, Killjoy, Skye, Yoru, Astra, Kay/o, Chamber, Neon. Her geçen gün Valoranttaki karakter sayısı artmaktadır. Riot Games oyununa yenilikler getirmeye devam edecektir.

Bu konuyu okumadan önce karakteri nasıl açacağınızı ve nasıl daha hızlı ajan açacağınızı bilmelisiniz. Valorant’ta karakterler nasıl açılır konumuz size göre olabilir.

Valorant Karakterleri Detaylı İnceleme

Valorant karakterlerini daha yakından tanımanız için hepsini teker teker inceleyeceğiz. Çıkış sırasına göre, Riot Games’in listeleme sırasına göre ajanları incelemeye başlayalım.

Jett

Jett
Jett

Jett Valorant’ın ilk ajanlarından birisidir. Oyundaki hala en ektif düellocular arasındadır. Atılma yetenekleri ve ultisinin gücüyle popülerliğini hiç kaybetmemiştir. Valorant’ta en çok oynanan karakterlerden birisidir. Eğer oyuna yeni başladıysanız Jett ile oynamanızı önermiyoruz. Takımınızda bulunması önemlidir.

Raze

Raze
Raze

Rake de düellocudur. Alan etkili hasarı ile yetenek kullanmayı seven oyuncular için çok etkili bir karakterdir. Yine atılma özellikleri ile açılış yapmanızı sağlar. Tecrübesiz oyuncular için çok zor olmasa bile daha uzun süredir Valorant oynayan oyuncular için daha kritiktir.

Top Wordy ekibi olarak Valorant karakterleri detaylı inceleme konusunda en çok oynadığımız karakter Raze’dir.

Breach

Breach
Breach

Breach öncü karakterlerden birisidir. Valorant’ta en az oynanan karakterlerden birisi olmasının nedeni gösterişsiz bir karakter olmasıdır. Alan etkili hasarıyla düşük seviye oyunlarda fark yaratabilir.

Omen

Omen
Omen

Omen bir kontrol uzmanıdır. Alan kapatması ve harita üzerindeki hareketleriyle çok etkili bir karakterdir. Ultisi hariç yetenekleri kullanım için çok zor değildir. Karşı takımda görmeyi istemeyeceğiniz karakterlerin başında gelir.

Brimstone

Brimstone
Brimstone

Brimstone yine bir kontrol uzmanıdır. Takımı desteklemek için tecrübesiz oyuncular adına önemli bir karakterdir. Yeteneklerinin kullanımı çok basit ve etkilidir.

Phoenix

Phoenix
Phoenix

Phoenix oynaması en kolay düelloculardan bir tanesidir. Özellikle tecrübesiz oyuncular tarafından bolca tercih ediliyor. Profesyonel oyunlarda kendisine pek yer bulamasa da en yakın zamanda alacağı dengelemeler ile arenada boy gösterebilir.

Sage

Sage
Sage

Sage nerede her oyunda göreceğiniz bir karakterdir. Rolü gözcü olarak adlandırılsa bile aslında kendisi bir destek karakteridir. Alan kontrolü yapar ve takımının kazanması için gereken yeteneklerle donatılmıştır.

Sova

Sova
Sova

Sova Valorant’taki en temel gözcülerdendir. Harita hakimiyeti için gözcü karakterlerin kullanımı çok önemlidir.

Viper

Viper
Viper

Viper kontrol uzmanları arasındaki en garip ajanlardan birisidir. Hem agresif hem defansif anlamda kullanıma çok açık yetenekleri vardır.

Cypher

Cypher
Cypher

Cypher gözcü ajanları arasında en çok tercih edilen karakterler arasındadır. Oynaması göründüğü kadar kolay değildir.

Reyna

Reyna
Reyna

Reyna oyunda en çok tercih edilen düellocu karakterlerden birisidir. Can yenilemesi ile oyunu daha kolay haline getirebilir. Yetenek kullanımları diğer ajanlara göre daha kolaydır. FPS severler için önde gelir.

KillJoy

KillJoy
KillJoy

KillJoy gözcüdür, savunma sırası sizdeyse en etkili ajanlardan birisidir, hatta bizim için en etkili ajandır. KillJoy’u tek başın bir bölgede bırakıp diğer bölgeyi tüm takım olarak savunmaya bile gidebilirsiniz.

Skye

Skye
Skye

Skye öncüdür, bir alana girmeye çalışıyorsanız takımınızın ön safhalarında olmasını isteyeceğiniz türden bir karakterdir.

Yoru

Yoru
Yoru

Yoru sonradan çıkan düelloculardan birisidir. Başka oyunlarda göremeyeceğiniz farklılıkta yeteneklere sahiptir, oynaması çok kolay değildir.

Astra

Astra
Astra

Astra kontrol uzmanları arasındaki en yeni karakterdir. Teması nedeniyle gönlümüze taht kuran Astra sadece alanı değil uzayı da kontrol edebiliyor.

Kay/o

Kay/o
Kay/o

Kay/0 klasik bir öncü karakterdir, yavaş olması ve takımına bağımlı olmasıyla normal oyunlarda pek tercih edilmez. Doğru oynandığında her takıma büyük katkı sağlayabilir.

Chamber

Chamber
Chamber

Chamber hakkında çok detaylı bir inceleme yazmıştık. Eğer Chamber hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak istiyorsanız Chamber Valorant konumuza göz atabilirsiniz.

Neon

Neon
Neon

Neon Valorant’a 4.01 Yaması ile eklenen son ajandır. Henüz oyundaki potansiyeli ortaya çıkmasa da bu günlerde bolca oynanan bir düellocudur.

Hangi Valorant Karakterini Açmalıyım?

Valorantta hangi karakteri açmanız gerektiği tamamen size bağlıdır. Oyunda en güçlü ajan, karakter diye bir şey yoktur. Bazı dönemlerde daha güçlü olan, daha fazla öne çıkan ajanlar, karakterler olabilir ama Riot Games sürekli getirdiği dengelemeler ile bu durumu düzenlemeye gayret ediyor ve şimdiye kadar çok başarılı gidiyor.

Karakter açarken kendi zevkinize ve tarzınıza göre açmalısınız dedik ama rekabetçi bir oyunda takımınız için bazen farklı roller oynamanız gerekebilir. Bu yüzden oyunda bulunan her rol için en azından bir ajanınızın olması gerekir. Örneğin takımınızda bir alan kontrol karakteri yoksa alan kontrol ajanı oynamanız gerekir. Eğer sizde böyle bir karakter yoksa, takım kompozisyonunuz sekteye uğrar.

Valorant karakteri detaylı inceleme konusunda en çok beğendiğiniz karakteri açtığınız taktirde oyunda daha fazla başarılı olacağınızı düşünüyoruz.

Valorant Ajan Türleri Nelerdir?

Valorant karakterleri detaylı incelemesi yapmak için ajan türlerine göz atmalıyız. Valorant oyununda 4 farklı ajan türü vardır.

  • Düellocular: Karşı takımla skor takasına girmeye hazır, agrasif oynanması gereken ajanlardır.
  • Öncüler: Takımın önünden ilerler ve bomba alanlarına ilk girmeleri gerekir.
  • Kontrol Uzmanları: Genelde savunmada işe yararlar, oyuna çok etki ederler.
  • Gözcüler: Rakip hakkında bilgi almaya çalışırlar, takımların olmazsa olmaz rollerinden birisidir.

Yukarıda sıralanmış ajan rolleri ve türleri hakkında bilgili olmanız çok değerlidir. Valorant diğer FPS oyunlarının aksine roller ile size kazanmaya yaklaştırır. Sadece iyi nişan almanız yeterli değildir.

Valorant Takım Kompozisyonları

Valorant karakterleri detaylı inceleme adı altında bir konu yazıyorsak takım kompozisyonlarına değinmeden yapamayız. Valorant oyununda takım kompozisyonunuz takımınıza gelen oyuncular kadar önemlidir. Yetenek ve oyun bilgisi olarak rakip takımdan çok önde olsanız bile, doğru kompozisyonu kurmadığınız sürece karşılaşmayı kaybedebilirsiniz. Takım kompozisyonuz oyunu çok etkiler. Rakipten görüş almak, alanları savunmak, agresif veya defansif oynayabilmek için mükemmele en yakın kompozisyonu kurmalısınız.

Doğru kompozisyon diye bir şey yoktur. Karşı takıma ve oynadığınız haritaya en uygun karakterleri kullanmalısınız. Hangi kompozisyonunun hangi şartlarda çalıştığını anlamak için profesyonel oyunları izlemelisiniz.

Valorant Yeni Karakter Ne Zaman Gelecek?

Valorant’a yeni ajanlar büyük güncellemeler ile gelirler. Oyuna son eklenen Neon ise League of Legends’e gelen Zeri ile beraber gelmişti. Yani büyük güncellemelerde ve Riot Games’in diğer oyunlarındaki etkinliklerinde Valorant için yeni karakter bekleyebilirsiniz.

Tüm bunları hesaba kattığımızda 2 ay içerisinde yeni bir ajan gelmesini beklemiyoruz. Yazın ilk günlerinde yep yeni bir Valorant karakterimiz olabilir.

Valorant Yeni Ajan Nasıl Olacak?

Riot Games oyuna ekleyeceği karakterler hakkında ipuçları veren bir iletişim politikası izliyor. Yeni ajan çıkmasına çok uzun süre olduğu için henüz ortada bir duyum yada resmi açıklama yok. Ama oyundaki ajan rollerine baktığımızda yeni bir Gözcü karakter gelebileceğini düşünüyoruz. Arcane’ın başarısından sonra Arcane dünyasından bir karakterin Valorant’a gelip gelemeyeceği ise henüz bilinmiyor.

Valorant karakterleri detaylı inceleme konusu sizler için hazırladık. Merak ettiğiniz tüm konularda fikir sahibi olabildiğinizi düşünüyoruz. Umarız Valorant karakterleri detaylı inceleme konusu faydalı olmuştur.

Author

Date

Category

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popular Post

Latest News