Salı, Eylül 27, 2022
HomeValorantValorant FPS Arttırma Nasıl Yapılır?

Valorant FPS Arttırma Nasıl Yapılır?

Valorant FPS arttırma nasıl yapılır sorusu sık sık sorulmaya başlandı. Sorunun tekrar karşımıza çıkmasının nedenlerinden bir tanesi de oyunun çıkışından itibaren geçen sürenin artması ve bu nedenle ekran kartlarının yavaş yavaş yetersiz olmaya başlamasıdır.

Valorant, Riot Games tarafından 2020’de resmi olarak yayınlandığından bugüne hep oyuncu dostu olan bir FPS oyunu olarak anıldı. Bu da demek oluyor ki düşük sistemlerde bile ortalama FPS değerleriyle Valorant oynayabilirsiniz.

Valorant FPS Arttırma Nasıl Yapılır?
Valorant FPS Arttırma Nasıl Yapılır?

Valorant FPS Arttırma Nasıl Yapılır?

Valorant FPS arttırma nasıl yapılır sorusuna verilebilecek birçok yanıt vardır. Gelin sizlerle beraber FPS arttırma yöntemlerine göz atalım;

  • Valorant grafik ayarlarını düşürebilirsiniz.
  • Arka planda çalışan programları kapatabilirsiniz.
  • Ekran kartınızın ara yüzünü kullanarak görüntü kalitesini performans olarak değiştirebilirsiniz.
  • Ekran kartınızı güncel tutun.
  • Ani ping artışlarını FPS düşüşü sanıyor olabilirsiniz, Valorant ping sorunu çözümü konumuza göz atmayı deneyebilirsiniz.

Tüm adımları deneyip verim alamadıysanız Valorant sistem gereksinimleri konumuza bakıp, sisteminizin Valorant’ın minimum sistem gereksinimlerini karşılayıp, karşılamadığına bakmalısınız.

Valorant FPS Kaç Olmalı?

Oyunlarda karşımıza çıkan minimum sistem gereksinimleri, oyunları sorunsuz açmak ve ortalama şekilde oynayabilmek için gereken değerlerdir. Bu değerleri karşıladığınızda karşılaşacağınız FPS yaklaşık olarak 30 olmalıdır. Eğer 30 FPS’in altında FPS değeri alıyorsanız bir problem var demektir.

FPS Nedir?

FPS, saniye başına düşen kare sayısı olarak Türkçe’ye çevrilebilir. Özetle saniyede göreceğiniz toplam kare sayısını temsil eder.

FPS değerinin sürekli değişmesi veya anlık dip, pik yapması görüntüde bozukluklar olmasına neden olabilir. Bu nedenle çoğu oyuncu sabit FPS kullanmaktadır. Örneğin 45-70 arası FPS alan bir oyuncuysanız sabit 50 FPS ayarlayabilirsiniz.

Valorant FPS Neden Düşer?

Valorant oyununda farklı nedenlerle FPS düşüşleri olabilir.

  • Sisteminiz minimum sistem gereksinimlerini karşılamıyor olabilir.
  • Ekran kartınız güncel olmayabilir.
  • Grafik ayarlarınız düzensiz olabilir.
  • Arka planda çalışmaması gereken programlar çalışıyor olabilir.

Valorant FPS arttırma nasıl yapılır konumuzun burada sonuna geliyoruz. Umarız size FPS arttırma konusunda yardımcı olabilmişizdir.

Author

Date

Category

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popular Post

Latest News