Perşembe, Eylül 29, 2022
HomeValorantValorant Çözünürlük Değişmiyor Çözüm

Valorant Çözünürlük Değişmiyor Çözüm

Valorant çözünürlük değişmiyor çözüm konumuzda Valorant’ın ilk çıktığı günden beri oyuncuların karşılaştığı bir hatayı inceleyeceğiz. Valorant çözünürlük değişmeme problemi birçok oyuncunun karşısına çıkıyor. Bazen oyuncuların ayarları bozuluyor ve eski çözünürlüklerine geri dönemiyorlar, bazen çözünürlük ayarlarında hiçbir seçenek görünmüyor, bazen ise seçeneklerden birini seçseniz bile çözünürlük değişmiyor. Sizin karşınıza hangi sorunun çıktığından bağımsız, bu yazımızda tüm bu Valorant çözünürlük değişmiyor çözümlerini bulacaksınız.

Valorant Çözünürlük Değişmiyor Çözüm

Eğer yukarda saydığımız nedenlerin birinden kaynaklı olarak çözünürlük ayarlarını değiştiremiyorsanız, oyunu sağlıklı bir şekilde oynamanız mümkün olmayabilir. Sizin için yaptığımız araştırmada bu hatayı kolaylıkla çözebileceğiniz üç farklı yöntem bulduk. İşte karşınızda Valorant çözünürlük değişmiyor çözümleri;

Valorant Çözünürlük Değişmiyor Çözüm
Valorant Çözünürlük Değişmiyor Çözüm
  • Windows Güvenlik Duvarı ve benzeri Antivirüs programları kullanmak oyunun bazı dosyalarını engelliyor olabilir. Çözünürlük ayarlarını değiştirmek için güvenlik duvarını ve antivirüs programını kapatmalısınız. Antivirüs programının içeriğine girip pasif hale getirin.
  • Eğer Antivirüs programı kullanmıyorsanız Denetim Masasına girin. Windows Defender Güvenlik Duvarı’na tıklayın. Güvenlik duvarını etkisiz hale getirin.
  • Bir diğer çözümü uygulamak için öncelikle çalıştır konsolunu açmalısınız. Windows+R kombinasyonu ile çalıştır komutunu açın. msconfig yazıp, çalıştır deyin. Karşınıza çıkan ekranda Hizmetler sekmesine girin. Tüm Microsoft Hizmetlerini Gizle kutusuna tik atıp uygula deyin.
  • Yukarıda yazanlar hala sizin için çözüm olmadıysa DNS ayarlarını değiştirmeyi deneyebilirsiniz. DNS Ayarlarınızı 8 8 8 8 ve 8 8 4 4 olarak değiştirdiğiniz taktirde çözünürlük ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. DNS ayarlarınızı nasıl değiştireceğinizi bilmiyorsanız DNS Ayarı Nasıl Değiştirilir? konumuzu ziyaret edebilirsiniz.

Tüm bu çözüm yollarınızı denedikten sonra hala Valorant çözünürlük değişmiyor çözümüne kavuşamadıysanız Riot Games destek ekibiyle iletişime geçmelisiniz. Sizlerle paylaştığımız çözümler birçok oyuncu için hızlı ve basit çözüm yöntemleri olmuştur. Eğer sizin için sonuç vermedilerse problem daha büyük olabilir.

Valorant Çözünürlük Ayarları Nasıl Olmalıdır?

Valorant çözünürlük ayarlarının nasıl olması gerektiği gibi bir kural yoktur. Oyuncudan oyuncuya göre çözünürlük kullanımı değişir. Ekranınıza, ekran kartınıza göre gözünüze en hoş gelen çözünürlükte oynamanızı öneriyoruz. Hiçbir şey sizin görüş konforunuzdan daha önemli değil.

Çözünürlük Nedir?

Çözünürlük görüntüyü ekran yardımıyla veren aletlerde, aygıtının ekranının her boyutuna düşen piksel sayısını gösterir. Çözünürlük ne kadar artarsa pikseller küçülür, hassasiyet artar. En stabil ekran çözünürlüğü 1024×768’dir. Çoğu ekran kartı ve ekranda ortalama ve üzerinde görüntü kalitesi sağlar. Eğer 1024×768 ekran çözünürlüğünde renk ve görüntü kalitesinde problem yaşıyorsanız ekran kartınızdan kaynaklı olabilir.

Çözünürlük PİNG – FPS Etkiler Mi?

Ekran çözünürlüğü FPS ile doğrudan alakalıdır. Doğru çözünürlük kullandığınız taktirde sisteminizin hak ettiği FPS değerini alırsınız. Ping ise çözünürlük ve grafik ile bağımsız çalışır. Tamamıyla bağlantı ile alakalıdır.

Valorant çözünürlük değişmiyor çözümü konumuzda çözünürlük değişmemesi problemine değindik. Umarım probleminizi kolaylıkla çözebilmişsinizdir.

Author

Date

Category

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popular Post

Latest News