Perşembe, Eylül 29, 2022
HomeLOLRenata Glasc Ne Zaman Çıkacak? League of Legends Yeni Şampiyon

Renata Glasc Ne Zaman Çıkacak? League of Legends Yeni Şampiyon

League of Legends oyuncuları henüz Zeri’ye alışamadan yeni bir şampiyon ile karşılaşacaklar, Renata Glasc. Hakkında sızan tüm bilgiler ve paylaşılan ipuçlarıyla Renata Glasc ne zaman çıkacak konumuzda kendisini inceleyeceğiz. Zeri’ye henüz alışamadıysanız Zeri Counter – Zeri Karşısında Nasıl Oynanır konumuz faydalı olabilir.

League of Legends sürekli güncellemeler ve yeni şampiyon eklemeleriyle oyuncu dostu bir oyun olmaya devam ediyor. Her sezon gelen büyük güncellemelerin yanında haftalık olarak yapılan dengelemeler bile oyuna farklılık katarken yepyeni bir şampiyonun yapabileceklerini küçümsemeyin. Karşınızda Renata Glasc;

Renata Glasc Ne Zaman Çıkacak?
Renata Glasc Ne Zaman Çıkacak?

Renata Glasc Kimdir?

Renata Glasc 40-50 yaşlarında zengin bir kadındır. Zaun doğumludur ve yine Zaun’da bir iksir fabrikasının sahibidir. Hikayesine baktığımızda herkese eşit ilkeyle yaklaşan, yoksullara yardım eden bir kuruluşun başında göreceğimiz Renata Glasc sihirdar vadisinde pek de masum bir karakter olarak karşımıza çıkmayacak.

Sihirdar vadisinde Renata Glasc karanlık bir destek karakteri olacak. Janna, Lulu, Yuumi gibi saf destek yani kalkan ver, güçlendir şeklinde oynanmasını bekliyoruz.

Renata Glasc Kimdir?
Renata Glasc Kimdir?

Renata Glasc Ne Zaman Çıkacak?

Renata Glasc çıkış tarihi söylemek için henüz çok erken. Bu karakterin şampiyon olacağı bile daha açıklanmadı ama resmi açıklamalar gelene kadar sızıntılardan gelen bilgilerle bir tahminde bulunabiliriz. Şubat ayı içerisinde bir şampiyonun daha League of Legends’e eklenmesini beklemiyorduk ama 16-26 Şubat arasında Renata’nın vadide olacağını düşünüyoruz. Yeni bilgiler geldikçe konumuzu güncellemeye devam edeceğiz.

Renata Glasc Yetenekleri
Renata Glasc Yetenekleri

Renata Glasc Yetenekleri

Renata yetenekleri detaylı inceleme konumuza bakabilirsiniz. Renata’nın yetenekleri Kore sunucusundaki TFT modundan sızdırıldı. Şimdilik TFT modundaki profiline hakimiz. Renata’nın TFT modunda kullanacağı yeteneği oyundaki ”e” yeteneğidir. Renata’nın e yeteneği pasif ve aktif olarak iki farklı şekilde çalışır;

Renata E Yeteneği Pasif

Renata’nın düz vuruşları rakibin azami canının %1/2/5 kadarını büyü hasarı olarak rakibe verir.

Renata E Yeteneği Aktif

Renata e yeteneğini aktif olarak kullandığında füze saldırısı yapar, isabet alan rakiplere büyü hasarı verir ve büyü dirençlerini kırar. Alana daha sonradan giren rakipler, yani başlangıçta isabet almayan rakipler, de büyü dirençlerini kaybederler. Bu büyü direnci kırma etkisi üst üste birikebilen bir etkidir.

Renata’nın sadece e yeteneğine bakarak yetenekleri hakkında şunları söyleyebiliriz; Renata, Janna gibi kalkan vererek, iksir vererek takım arkadaşlarını oldukça güçlendiren bir destek şampiyonu olacak. Hikayesinden anladığımız kadarıyla bu güçlendirme ultisi veya iksir kombosu ile takım arkadaşına öfke patlaması yani rage geçirtebilecek bir şekilde çalışabilir.

Renata TFT Profili
Renata TFT Profili

Resmi yetenek duyurusu geldi, işte karşınızda Renata yetenekleri; Detaylı Renata yetenek incelemesi için Renata Yetenekleri ve Kullanımı konumuza bakabilirsiniz.

Pasif: Nüfuz

Q Yeteneği: Tokalaşma

W Yeteneği: Kurtarma Paketi

E Yeteneği: Avantaj Paketi

R Yeteneği, Ulti: Usulsüz Devralma

League of Legends Yeni Şampiyon Renata Oynanış

Peki Renata’yı Lulu, Janna, Soraka’dan ayıran ne? Renata’nın e yeteneğinin büyü direnci kırıyor olması aklımıza direkt şunu getirdi; oyundaki destek karakterleri genellikle saldırı gücü taşıyıcılarını güçlendiriyorlar, Yuumi’nin hareket hızı vermesi, Lulu’nun saldırı hızı, hareket hızı vermesi vs. Hatta eşyaların çoğu da saldırı gücü taşıyıcılarına hizmet etmekte, kızgın buhurdanlık vs. Renata, alt koridorda yetenek gücü taşıyıcısı oynanmasına katkı sağlayacak bir karakter olabilir. En basit örnekle Renata’nın büyü dirençlerini kırdığı bir destek ve nişancıya yetenek atan Syndra ve Ziggs’i düşünebiliriz.

Renata’nın büyü direnci kırmasıyla Lulu-Kog ikilisinin yerine Renata-Kog ikilisinin geleceğini düşünmek de hata olmaz.

Author

Date

Category

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popular Post

Latest News