Cuma, Aralık 9, 2022
HomePubgPUBG Rütbe Sıralaması

PUBG Rütbe Sıralaması

Milyonlarca oyuncuya hitap eden PUBG, rekabete dayalı sistemiyle de oyuncularına kendine bağlıyor. Adadan canlı çıkmak yeterli değil, rütbemizi de arttırmalıyız. PUBG rütbe sıralaması nasıl, en kolay rütbe nasıl atlanır, rütbeler arası puanlar… Cevap aradığınız tüm sorular ve cevapları için bir konu hazırladık.

PUBG yayımlandığı günden beri battle-royale tarzı ile milyonlarca oyuntu tarafından sevildi. Aktif oyuncu sayısıyla rekorlar kırdı. Oyuncular aktif oyuna bağlı oldukları kadar oyunun bir seriye dönüşmesi için de çok istekliler. 2017 yılından bu yana oyun dünyasını kasıp kavursan PUBG Mobile ve PUBG rütbe sıralamasına göz atalım.

İlginizi Çekebilir: PUBG Güncel Oyuncu Sayısı

PUBG Rütbe Sıralaması
PUBG Rütbe Sıralaması

PUBG Rütbe Sıralaması

Gazdan kaçmak, isabet almamak, hayatta kalmak… Kazanmak yeterli değil. Kendinizi kanıtlamak, etrafınızdaki insanları etkilemek, oyunda kendi yeteneğinize yakın oyuncularla karşılaşmak, daha gerçekçi bir deneyim yaşamak veya e-sporcu olmak için sağlam bir rütbeye ihtiyacınız var. PUBG rütbe sıralaması;

  • Bronz: Oyunun en düşük rütbesidir. 1200 puan ile 1699 puan arasındaki oyunculardan oluşur. Oyunlarınızda bronz oyuncuların yanı sıra puanı düşük gümüş oyuncular da olabilir. Puanınız bronz için bile düşükse botlarla karşılaşabilirsiniz.
  • Gümüş: Oyunun en düşük rütbelerinden birisidir. 1700 puan ile 2199 puan arasındaki oyunculardan oluşur. Oyunlarınızda gümüş oyuncuların yanı sıra puanı düşük altın oyuncular da olabilir. Puanınız gümüş için düşükse bronz oyuncularla karşılaşabilirsiniz.
  • Altın: Oyunun orta halli rütbelerinden birisidir. 2200 puan ile 2699 puan arasındaki oyunculardan oluşur. Oyunlarınızda altın oyuncuların yanı sıra puanı düşük platin oyuncular da olabilir. Puanınız altın için düşükse gümüş oyuncularla karşılaşabilirsiniz.
  • Platin: Oyunun orta halli rütbelerinden birisidir. 2700 puan ile 3199 puan arasındaki oyunculardan oluşur. Oyunlarınızda platin oyuncuların yanı sıra puanı düşük elmas oyuncular da olabilir. Puanınız platin için düşükse altın oyuncularla karşılaşabilirsiniz.
  • Elmas: Oyunun yüksek ve kaliteli rütbelerinden birisidir. 3200 puan ile 3699 puan arasındaki oyunculardan oluşur. Puanınız elmas için düşükse platin oyuncularla karşılaşabilirsiniz.
  • Taç: Oyunun kaliteli rütbelerinden birisidir. 3700 puan ile 4199 puan arasındaki oyunculardan oluşur. Puanınız taç için düşükse elmas oyuncularla karşılaşabilirsiniz.
  • As: Fatihten sonraki ilk 500 oyuncunun bulunduğu rütbedir. Her gün sıfırlanır.
  • Fatih: Oyunun en kaliteli rütbesidir. İlk 500 oyuncu ile sınırlıdır. Her gün sıfırlanır.

PUBG Mobile Rütbe sıralaması listemiz burada bitiyor ama sizleri daha fazla detaydan alıkoymayacağız. Her rütbe için öneriler ve bilgiler derledik.

Bronz 1-5

PUBG rütbe sıralaması konumuzun ilk rütbesi olan, bronz rütbesi oyunun diğer rütbeleri gibi 5 farklı aşamadan oluşur. Rütbeye bronz 5 olarak başlarsınız. Bronz rütbesi oyuncuları genellikle oyunda yenidirler. Hatta bir çoğu daha önce FPS, battle-royale oyunları oynamamış oyunculardır. Eğer bronz rütbesinden daha yukarılara çıkmak istiyorsanız oyunu bilmenize gerek yok. Nişan alma konusunda biraz tecrübeniz varsa bu rütbeden kolaylıkla çıkabileceğinizi düşünüyoruz. Eğer bronz rütbesinden çıkamıyorsanız nişan almanızı geliştirecek alıştırmalar yapmanızı öneririz.

Gümüş 1-5

Bronz 1 rütbesinden çıktıktan sonra ulaşacağınız rütbedir. Buraya gelmeyi başardıysanız oyunu biraz olsun öğrendiniz demektir. Madem oyunun temeline hakimsiniz, daha fazla yükselmek için yapmanız gereken tek şey daha fazla oyun oynamak ve pratik yapmaktır. Bu rütbede karşılaşacağınız insanlar genellikle altın ligine çıkamayan, nişan almada sorun yaşayan oyunculardır.

Altın 1-5

Gümüş 1 rütbesinden sonra ulaşacağınız rütbedir. Altın ligi oyuncuları nişan alma konusunda ortalamanın üzerine çıkmışlardır. Altın liginde kendinizi geliştirmek istiyorsanız yayın izlemeyi deneyebilirsiniz. Profesyonel oyuncuların hangi durumlarda neler yaptığına bakarak oyununuzu geliştirebilirsiniz.

Platin 1-5

Altın 1 rütbesinden sonra gelir. Platin oyuncuları sandığınızdan daha yetenekli olabilirler. Bu rütbede kalıcı olmak veya daha iyi rütbelere gitmek için oyunun tüm imkanlarını kullanmanız gerekir. Yayınlardan, profesyonel oyunculardan gördüğünüz eşya dizilimlerini, oynanış tarzlarını benimseyip oyununuza yansıtmanız gerekir.

Elmas 1-5

Platin 1 rütbesinden sonra gelen rütbedir. Elmas rütbesi oyuncuları çok yetenekli oyunculardır. Oyunla ilgili neredeyse her şeyi bilirler. Onları yenmek, onlardan daha iyi olmak için yapmanız gereken en ufak hataları bile değerlendirmektir. Özellikle ”air drop” ları çok iyi takip edip, sandığa nasıl ulaşacağınız konusunda kendinizi hazırlamalısınız.

Taç 1-5

Elmas 1 rütbesinin üstüdür. Taç rütbesindeki oyuncular hem nişan alma olarak hem de oyun bilgisi olarak üst düzeydedirler. Çoğunun amacı bir üst rütbelere çıkmaktır. Yine çoğu daha önce üst rütbelerde bulunmuşlardır. Taç rütbesinde geri kalmamak için oyunlardan önce ısınmalar yapmalı, oyuna gelen her güncellemeyi takip etmeli, oyunsuz gün geçirmemelisiniz.

As

As rütbesi diğer liglerin aksine tek seviye sahiptir. Fatih rütbesine çıkan 500 oyuncunun arkasından gelen ilk 500 Taç 1 oyuncularından oluşur. Her gün 00:00 saatinde sıfırlanır. As rütbesinde profesyonel oyuncular, ünlü yayıncılar ile karşılaşabilirsiniz. Bu lige çıkmış oyuncular için bizim öneride bulunmamız pek sağlıklı olmayabilir.

Fatih

PUBG Mobile oyununun en üst rütbesidir. Oyunlar çok zevkli ve neredeyse hatasız geçer. Tüm sunucunun ilk 500 oyuncusunu barındıran rütbeyi izlemek, oynamak kadar zevklidir. Mükemmele yakın geçen çatışmalar rekabeti zirveye çıkartır. Fatih rütbesi As rütbesi gibi tek seviyeye sahiptir.

PUBG Mobile Sezon Sonu – Liglerin Sıfırlanması

Her sezon sonu tüm rütbeler temizlenir. Oyunculara bir önceki sezon bitirdikleri rütbeye ve puana göre ödüller verilir. Yeni sezonda yeni rütbenize yerleştirilmeniz için bir önceki sezon topladığınız puanın bir kısmı kullanılır. Genellikle bitirdiğiniz rütbeye yakın bir rütbede oyuna başlarsınız. Her yeni sezon, yeni bir şanstır. Geçmiş sezonlarınızdan daha başarılı olmanız dileğiyle…

PUBG Fatih Olma Puanı Kaçtır?

PUBG oyununda Fatih olma puanı diye net bir sınır yada puan yoktur. Sizin sunucunuzda oynayan en yüksek 500 puana sahip oyuncu Fatih rütbesinde olacaktır. Yani Fatih olmanız için en yüksek puana sahip ilk 500 oyuncu arasına girmelisiniz. Fatih olmak için en azından 500. oyuncunun puanını geçmelisiniz.

PUBG Kademe Sıralaması

PUBG kademe sıralaması Bronz 5, Bronz 4, Bronz 3, Bronz 2, Bronz 1, Gümüş 5, Gümüş 4, Gümüş 3, Gümüş 2, Gümüş 1, Altın 5, Altın 4, Altın 3, Altın 2, Altın 1, Platin 5, Platin 4, Platin 3, Platin 2, Platin 1, Elmas 5, Elmas 4, Elmas 3, Elmas 2, Elmas 1, Taç 5, Taç 4, Taç 3, Taç 2, Taç 1 As ve Fatih şeklindedir.

PUBG Kademeler

PUBG oyununda farklı farklı sekiz farklı kademe vardır. Bu kademeler Bronz, Gümüş, Altın, Platin, Elmas, Taç, As ve Fatih’tir. Oyuna ileride daha fazla kademe veya rütbe geleceğini düşünmüyoruz ama eğer oyuncu sayısında bir gerileme olursa kademe başında beş olan lig sayısı dört olacak şeklinde güncellenebilir.

PUBG oyununda kademe ve rütbe aynı şeydir. Farklı farklı kullanılmaları başka anlama geldiklerini göstermez.

PUBG Rütbeler

PUBG oyununda farklı farklı sekiz farklı kademe vardır. Bu kademeler Bronz, Gümüş, Altın, Platin, Elmas, Taç, As ve Fatih’tir. Oyuna ileride daha fazla kademe veya rütbe geleceğini düşünmüyoruz ama eğer oyuncu sayısında bir gerileme olursa kademe başında beş olan lig sayısı dört olacak şeklinde güncellenebilir.

PUBG oyununda kademe ve rütbe aynı şeydir. Farklı farklı kullanılmaları başka anlama geldiklerini göstermez. Bu nedenle PUBG rütbe sıralaması ve PUBG kademe sıralaması aslında aynı şeydir.

PUBG Mobile Nasıl Hızlı Rütbe Atlanır?

PUBG rütbe sıralamasına girmek için en hızlı şekilde rütbe atlamak istemeniz gayet normal. Nasıl rütbe atlanır? Basit düşünmek gerekirse rütbe atlamanın en kolay yolu hayatta kalmaktır, karşılaşmayı kazanmaktır. En yüksek puanı karşılaşmayı kazanan oyuncu kazanır. Diğer oyuncular bitirdikleri sıralamaya göre puan alırlar.

Eğer oyuna başladığınız gibi ölürseniz, ilk ölenlerden olursanız PUBG Mobile sizden tam 20 puan kesecektir. 20 Puan kaybetmek en kötü senaryodur. Olabildiğince başlarda ölmemeye çalışın. Oyuna sonuna ne kadar yaklaşırsanız o kadar çok puan alırsınız. İşte bu şekilde hızlı hızlı rütbe atlarsınız.

Konumuzu sizler için güncellemeye devam edeceğiz. Hayal ettiğiniz rütbeye çıkabilmeniz için neler yapmanız gerektiğini ve PUBG rütbe sıralamasını anlattık.

Daha Önce Oyunu Denemediyseniz: PUBG Mobile

Author

Date

Category

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popular Post

Latest News