Cuma, Aralık 9, 2022
HomePubgPUBG Ne Zaman Çıktı?

PUBG Ne Zaman Çıktı?


Ülkemizdeki PUBG çılgınlığına yenik düşen oyunculardan biriyseniz PUBG ne zaman çıktı diye merak ediyorsunuzdur? Battle-royale oynamaktan zevk alan oyuncular PUBG’nin ne zaman çıktığını ve nasıl bir oyun olduğunu merak ediyorlar. Eğer siz de battle-royale ve yaratıcılık oyunlardan keyif alıyorsanız PUBG ne zaman çıktı sorunuza bu yazıda yanıt bulacaksınız. PUBG oyuncu sayısını merak ediyorsanız, Kaç kişi PUBG oynuyor 2022 konumuza bakabilirsiniz.

PUBG, Tancent tarafından geliştirilen ve dağıtılan bir yaratıcı, hayatta kalma oyunudur. The Game En İyi Devam Eden Oyun Ödülü’nü kazanmakla yetinmemiş birçok ödüle de aday olmuştur. Aday olduğu ödüllerin çoğunu ödül koleksiyonuna ekleyen PUBG, daha ne kadar zirvede kalacak bilmiyoruz ama şimdilik zirvenin sahibini tanıyoruz.

PUBG Ne Zaman Çıktı?
PUBG Ne Zaman Çıktı?

PUBG Ne Zaman Çıktı?

PUBG ne zaman çıktı sorunuza yanıt vermek gerekirse, PUBG ilk olarak 30 Temmuz 2016 yılında Krafton tarafından yayımlandı. Yayımlandığı günden itibaren büyük bir oyuncu kitlesine hitap eden oyun, özellikle ülkemizde en çok oynanan oyunlar arasındadır.

PUBG ne zaman çıktı sorusunun yanıtı aslında sadece 2016 olarak yanıtlanamaz. DayZ ve Arma oyunlarında oyuncular tarafından çok sevilen battle-royale modunun doğuşu PUBG oyununun çıkışında çok etkili olmuştur. Yani oyunun çıkışı 2016 tarihi olsa da çıkış hikayesi kesinlikle çok daha eskiye uzanıyor.

PUBG Nasıl Çıktı?

PUBG nasıl ortaya çıktı sorusuna önceliği battle-royale oyunları nasıl bu kadar ünlü oldu sorusuna verelim. Arma adlı aksiyon rol yapma oyununu oynayan bir Amerikan askeri, oyundaki rol yapma ögelerini çok beğenmiş ve işi oldukça ciddiye almaya başlamıştı. Onun için oyun o kadar gerçekçi hale gelmişti ki sorumlu olduğu birlikte Arma oyunu üzerinden askerlere eğitim vermeye başlamıştı. Oyunu bir simülasyon olarak kullandı.

Sonrasında askerliği tamamen bırakıp Arma oyunu için gönüllü olarak modlar yazmaya başladı. Sıfırdan yazılım öğrenen bir insanın son yaptığı mod tüm oyuncular tarafından çok sevildi. İşte bu mod DayZ oyununun neredeyse tamamen aynısıydı.

DayZ zamanla Arma’yı bile geçti ve başlı başına bir oyun olarak yayımlandı. DayZ’de yaşanan aksaklıkları saymazsak oyunun tarzı çok beğenildi ve eleştirmenler tarafından tam not aldı. Arkasından çıkan oyunların neredeyse tamamı battle-royale tarzını benimsedi ve Amerika’da Fortnite, Avrupa ve Asya’da ise PUBG battle-royale tarzının zirve markaları oldu.

PUBG Nedir?

PUBG klasik hayatta kalma, battle-royale oyunlarından birisidir. PUBG’i diğer oyunlardan farklı klan oyunun masaüstü sürümünün yaptığı büyük süksedir. PUBG oyunu o kadar çok oynandı, izledin ve satıldı ki, böyle bir oyunun mobil sürümünün çıkması uzun süre beklendi. PUBG 2018de çıktığı günden itibaren büyük hayran kitlesine ulaştı.

PUBG nedir diye merak eden oyuncuları bu devasa çok oyunculu oyunu denemeye davet etmekten daha mantıklı bir hamle yoktur. Oyunu oynamadan oyun hakkında fazla bilgiye sahip olamazsınız çünkü bu moda oyun türü anlatılırken çok ihtişamlı durmasa da içine girdiğinizde kesinlikle size de hitap edecektir.

PUBG Nasıl Oynanır?

PUBG, iOS, Android, üzerinden rahatlıkla oynanabilir. Çok yüksek sistem gereksinimleri istememesi de oyunun çok büyük bir kitle tarafından oynanmasının nedenlerinden birisi olabilir. PUBG nasıl oynanır adlı konumuzu da incelemeniz halinde oyun hakkında öğrenmek istediğiniz neredeyse tüm konuları öğrenebilirsiniz.

PUBG nasıl oynanır adlı konumuz sayesinde acemi oyuncular için öneriler, lig atlamak isteyen oyuncular için öneriler gibi farklı alt başlıklar altında PUBG oynamanın tüm inceliklerini bulacaksınız.

PUBG Ücretsiz Mi?

Evet, PUBG ücretsiz bir oyun. İlk çıktığı dönemde ücretsiz olmayan oyun, kullanıcılar tarafından o kadar çok sevildi ki şirket daha fazla bu çığa direnemedi ve oyunu çok yakın zamanda ücretsiz şekilde güncelledi. Özetle, PUBG oynamak istiyorsanız hiçbir ücret ödemeden, tamamen ücretsiz şekilde PUBG oynayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken; üye olup, oyunu indirmek.

PUBG ne zaman çıktı adlı konumuz burada bitti. Konumuzu sizlerin merak ettiği sorular adına güncellemeye devam edeceğiz.

Author

Date

Category

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popular Post

Latest News