Salı, Eylül 27, 2022
HomePubgPUBG Nasıl Oynanır?

PUBG Nasıl Oynanır?

PUBG devasa çok oyunculu bir bilgisayar oyunu olarak 2017 yılında Krafton tarafından yayınlanmış ve süreç boyu geliştirilmeye devam etmiştir. PUBG nasıl oynanır konusuna girmeden önce PUBG hakkında birkaç bilgiyi sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Ülkemizde kısaca PUBG kısaltmasıyla tanınan oyunun tam adı PUBG: Battlegrounds’dur. Arma oyununun battle-royale modunun çıkması ve DayZ gibi oyunların oyun dünyasını değiştirmesi sonucu ortaya çıkan tarza oyunların zirvesinde PUBG yer almaktadır. Yeni düzenin ülkemizdeki, hatta Avrupa kıtasındaki en büyük temsilcisidir. PUBG nasıl oynanır?

PUBG Nasıl Oynanır?
PUBG Nasıl Oynanır?

PUBG Nasıl Oynanır?

PUBG nasıl oynanır sorusuna basit yanıt vermek gerekirse PUBG, bir adaya düşen yüz oyuncu arasından hayatta kalmaya çalışarak oynanır. Temel amacımız PUBG adasında hayatta kalan son ve tek oyuncu olmaktır. Hayatta kalmaya çalışırken diğer oyuncularla, doğa koşullarıyla ve adada bulunan zehirli gazlarla savaşmak zorundayız. Peki bizim hiç yardımcımız yok mu?

Tabi var. Etrafta bulacağımız eşyalar, silahlar ve oyun stratejimiz biz PUBG oyuncularının en büyük yardımcısı olacaktır. Hatta bize karşı gibi görünen zehirli gazı da kendi işimize yarayacak şekilde kullanabiliriz. Tüm bunların yanında dayanışmaya önem veriyorsanız tek başınıza değil dört kişilik takım modlarıyla da PUBG oynayabilirsiniz.

Kayıt olup, oyunu indirmekten sonra yapmanız gereken tek şey oyunu başlatmak ve bir oyuna katılmaktır. Oyuna katıldıktan sonra iş tamamen hızlı davranıp bir silah edinmenizdedir. Öncelikle bir silah edinin ve yakınınızdaki rakipleri eleyin. Sonrasında daha iyi silahlar ve ekipmanlar için loot yapmaya devam edin. Gazı takip etmeyi ve güvenli bölgede kalmayı unutmayın.

Öldüyseniz, elendiyseniz hiç üzülmeyin ve yeni bir oyuna girin. İşte PUBG böyle oynanır!

Yeni Oyuncular İçin PUBG Önerileri

PUBG oyununa yeni başlayanların sayısı oldukça fazladır. Milyonlarca oyuncuya hitap eden oyuna hala yeni oyuncular katılmakta ve eski oyunculardan yardım beklemektedirler. Eğer sizde yeni oyuncular için vereceğimiz önerileri merak ediyorsanız, aşağıdaki maddelere dikkat etmelisiniz.

 • PUBG oynayın. Evet, ilk önerimiz çok basit görünüyor ama en önemli öneri de oynamaktır. Ne kadar çok PUBG oynarsanız o kadar çok tecrübe edinirsiniz ve o kadar çok gelişirsiniz.
 • PUBG izleyin. Sizden daha iyi oyuncuları izlemek, ne yaptıklarına dikkat etmek oyununuzu geliştirecektir.
 • Kendi oyunlarınızın tekrarını izleyin. Eğer kendi maçlarınızı kaydetme şansınız varsa bu maddeyi göz ardı etmeyin. Oyunlarınızı izleyip, hatalarınızı düzeltmek sizi diğer oyunculardan çok ileriye atacaktır.
 • Uygun sistem ve görüntü ayarlarını kullanın. Hem ping hem de FPS problemlerini çözmek sizin oyunu oynama kalitenizi arttıracaktır.
 • Profesyonel oyuncuların maçlarını izlemek ve görüşlerine değer vermek sizleri PUBG oyununda çok çok iyi yerlere getirebilir.
 • Kullandığınız silahları ve ekipmanları en optimize şekilde kullanın. Hangi silahı kullanmanız gerektiğini bilmiyorsanız PUBG taarruz tüfekleri konumuza göz atabilirsiniz.
 • Parmak eldiveni kullanmayı deneyebilirsiniz. Parmak eldiveni hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Şimdilik önerilerimiz bunlarla sınırlı. Eğer daha fazla öneri istiyorsanız, fikirlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşabilirsiniz.

PUBG Nasıl Birinci Olunur?

PUBG nasıl oynanır konusu sizin için yeterli olmadıysa ve PUBG oyununda birinci olmayı istiyorsanız yukarıda verdiğimiz önerileri uygulamanız gerekir. Önerileri de dikkate aldıktan sonra PUBG oyununda nasıl birinci olunur sorusunu soruyorsanız size farklı maddeler sunabiliriz. PUBG oyununda birinci olup lig atlamaya çalışırken PUBG rütbeler konumuza bakabilirsiniz.

 • Aim yani nişan almanıza güveniyorsanız çatışmaktan kaçınmayın.
 • Silahınızı tanıyın, mesafe dışına ateş etmeyin ve silahınıza göre çatışmaya girin.
 • Sizden daha iyi nişan alan oyuncularla oynuyorsanız saklanmayı deneyebilirsiniz.
 • Ses çıkartmayın ve yerinizi belli etmeyin.
 • Her gördüğünüz rakibe ateş etmeyin. Vurabileceğinizden emin değilseniz ses çıkartmamanız daha yararlı olacaktır.
 • Çatışmalara en son dahil olun, diğer oyuncuların birbirlerini zayıflatmasına izin verin.
 • Gazı yararınıza kullanın. Gazdan kaçan oyuncuları düşürün.
 • Loot için zaman ayırmak yerine pozisyon almayı deneyebilirsiniz.
 • Yanınızda kimse olmasa bile düz yürümeyin, koşmayın. Zikzak çizmek vurulmanızı kolaylaştırır.
 • Silah seslerinden hangi silaha karşı oynadığınızı anlamaya çalışın, ona göre pozisyon olun.
 • Ses dinlemeyi unutmayın.

PUBG oyununda birinci olmak için yapmanız gerekenler bunlardır. Bu listedeki maddelerin hepsini değil %70’ini bile mantıklı şekilde kullandığınız taktirde çok başarılı olacağınıza inanıyoruz.

PUBG Mobile Nasıl Oynanır?

PUBG Mobile oynamak bilgisayarda PUBG oynamak ile tamamen aynıdır. Oyun süreleri biraz daha kısa olmasına rağmen oyun tarzı ve sistemi birebir benzerdir. Doğru programları kullanmanız taktirde PUBG Mobile oyununu bilgisayarınızda bile oynayabilirsiniz. PUBG Mobile’ı bilgisayarda nasıl oynayacağınızı merak ediyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

PUBG nasıl oynanır adlı konumuz bitti. Konumuzu yeni bilgiler ve görüşler ışığında güncellemeye devam edeceğiz.

Author

Date

Category

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popular Post

Latest News