Perşembe, Eylül 29, 2022
HomePubgPUBG Mobile FPS Nereden Bakılır?

PUBG Mobile FPS Nereden Bakılır?

Milyonlarca mobile oyuncuya hitap eden PUBG Mobile uzun zamandır sevenlerine bu soruyu sordurtuyor, PUBG Mobile FPS Nereden Bakılır? Göremediğiniz bir sorun olduğunu düşünüyorsanız FPS ve Ping değerlerinizi öğrenmeniz gerekir. Peki, PUBG Mobile’de FPS ayarlarını neye göre yapacaksınız?

İlginizi Çekebilir: PUBG Mobile UC Hilesi

FPS Nedir?

Açılımı Frames Per Second olan terimi dilimize çevirmek gerekirse; Saniyedeki Kare Sayısı bizim için aydınlatıcı olacaktır. Ekranınızda saniyede gördüğünüz her şey FPS değeri ile alakalıdır.

FPS özellikle nişan bazlı oyunlarda çok etkilidir. FPS’i yüksek olan oyuncu saniyede daha fazla kare işlediği ve görebildiği için hem daha güzel bir görüntüye sahiptir hem de sizden erken tuşa davranabilir. Özetle, görsel olarak da performans olarak da FPS önemlidir.

PUBG Mobile FPS Nereden Bakılır?

PUBG Mobile İçin FPS Ne Kadar Olmalı?

FPS’in konfor alanlarımızdan biri olduğunu söylemiştik. Peki ne kadar rahat olmalıyız? FPS değerinin oyunu kötü etkilememesi için en azından 25 civarında olması gerekir. 25’in altında FPS aldığınız oyunları sağlıklı oynadığınızı söyleyemeyiz. Ortalama bir deneyim için 25-40 arası idealdir. Gerisi sistemin kalitesine ve oyunun optimizasyonuna bağlıdır. Mobile için 50 ve üzeri çok iyi değerlerdir fakat en iyi sisteme sahip değilseniz görmeniz pek mümkün değildir.

PUBG Mobile FPS Nereden Bakılır?

Neredeyse her telefon markası kendi markası adına bir istatistik programına sahiptir. Bilgisayarda olduğu kadar basit olmasa da kullandığınız telefona ait programı edinirseniz rahatlıkla FPS değerinizi görebilirsiniz.

Önceden Magisk Manager gibi programlar kullanmak zorunda kaldığımız cihazlarımızda halihazırda bulunan programları sıralayalım.

  • Samsung: Perf Z, Game Launcher, Game Optimizations
  • Xiaomi: Game Turbo, Game Optimizations
  • Oppo: Game Optimizations
  • Realme: Game Optimizations

Perf Z indirmek için Buraya tıklayabilirsiniz.

ve listeleyemeyeceğimiz kadar çok FPS gösterme uygulaması mevcuttur. Sizler için paylaştığımız liste root gerektirmeyen programları içeriyor. Root gerektiren programları kullanmanızı önermiyoruz. Hem cihazınız garanti kapsamından çıkar hem de güvenlik sorunları yaşayabilirsiniz. iOS için kullanılan çoğu program root gerektirdiği için listemizde yer iOS’a yer veremedik.

PUBG Mobile FPS Arttırma

FPS Arttırmak için sisteminiz yeterliyse sırasıyla aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz. Büyük ihtimalle hepsinin faydası olacaktır.

  • Mobil cihazınızı ve oyununuzu güncel tutun.
  • Oyunu bilgisayardan oynuyorsanız emülatörünüzü güncel tutun.
  • Oyunun grafik ayarlarına girip kendiniz için en doğru ayarı seçin.
  • Oynarken ilginizi çekmeyen detayları kaldırmayı deneyin, örneğin çimen yapısı, deniz dokusu, gökyüzü vs

Mobil cihazınız adına yukarıdaki maddeleri uygularsanız PUBG Mobile oyununu daha yüksek FPS ile oynayabilirsiniz. PUBG Mobile FPS Nereden Bakılır konumuzda mobil cihazlarda FPS adına bildiklerimizi sizinle paylaştık.

Daha yüksek FPS ile daha iyi oyunlar dileriz.

Author

Date

Category

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popular Post

Latest News