Cuma, Aralık 9, 2022
HomePubgPUBG Kademe Sıralaması

PUBG Kademe Sıralaması

PUBG ve PUBG Mobile ülkemizde en çok oynanan oyunlar arasında zirvede oturuyorlar. Özellikle PUBG Mobile hem ülkemizde hem de dünyada en çok oynanan mobil oyunlardan birisi, belki de kendisi. PUBG kademe sıralaması konusuyla PUBG oyuncularının merak ettiği PUBG kademelerini listeleyeceğiz, ve PUBG severler için tüm kademeleri, rütbeleri açıklayacağız.

PUBG oyununda kademeler oyuncunun dahil olduğu yetenek grubunu temsil eder. Kademenize yakın oyuncularla oynarsınız ve bu durum oyunu daha rekabetçi hale getirirken rekabet seve oyuncular için daha eğlenceli bir halde de getirir. Daha kaliteli oyunlar ve daha eğlenceli karşılaşmalar için kademe yükselmelisiniz. Peki PUBG kademe sıralaması nasıldır? Kademeler hakkındaki sorularınıza yanıt vermeye çalışacağız.

PUBG Kademe Sıralaması
PUBG Kademe Sıralaması

PUBG Kademe Sıralaması

PUBG oyununda sekiz farklı kademe, rütbe vardır. Tüm bu kademeler, rütbeler oyundan aldığınız puanlarla kazanılır ve rütbeler arası çıkış, düşüş vardır. Yani bir rütbede sonsuza dek kalmazsınız. Gelin tüm PUBG kademelerine, rütbelerine göz atalım;

  • Fatih: Sunucudaki en yüksek puana sahip 500 oyuncu. Fatih kademesinde oynayan oyuncular çok yüksek oyun bekleme süreleriyle karşılaşabilirler. Çünkü sadece fatih seviyesindeki diğer oyuncularla eşleşirler. Uzun süreler sonunda As rütbesinden oyuncular da oyuna denk gelebilir.
  • As: Fatih rütbesine giremeyen ilk 500 oyuncu. As rütbesi oyuncuları Fatih rütbesine çıkmaya çalışırlar. Kendi aralarında ve Fatih rütbesindeki oyuncularla oynarlar.
  • Taç: 3700-4199 Taç kademesi oyuncuları eğer puanları düşükse Elmas oyuncularıyla, eğer puanları yüksekse As kademesi oyuncularıyla oyun oynama şansına sahip olurlar. 5 farklı kademeden oluşur. En yüksek kademesi Taç 1, en düşük kademesi Taç 5’dir.
  • Elmas: 3200-3699 Elmas aşaması oyuncuları Taç, As gibi kademelere en yakın oyunculardır. Eğer puanları düşükse Platin oyuncularla aynı oyuna düşebilirler. 5 farklı kademeden oluşur. En yüksek kademesi Elmas 1, en düşük kademesi Elmas 5’dir.
  • Platin: 2700-3199 Platin kademesinde bulunan PUBG oyuncuları sayıca üst rütbelere göre çok fazladırlar. Genelde oyunu bilirler ama gelişmeye önem vermezler. 5 farklı kademeden oluşur. En yüksek kademesi Platin 1, en düşük kademesi Platin 5’dir.
  • Altın: 2200- 2699 Altın kademesi oyuncuları PUBG oyununda bulunan en kalabalık kademe grubudur. Çoğu oyuncu PUBG oynamayı öğrendiğinde Altın kademesine, rütbesine ulaşır. 5 farklı kademeden oluşur. En yüksek kademesi Altın 1, en düşük kademesi Altın 5’dir.
  • Gümüş: 1700-2199 Çaylak sayılabilecek oyuncuların kademesidir. Gümüş rütbesinden yükselmek çok kolaydır. 5 farklı kademeden oluşur. En yüksek kademesi Gümüş 1, en düşük kademesi Gümüş 5’dir.
  • Bronz: 1200-1699 Oyuna yeni başlayan, ilk defa PUBG oynayan oyuncuların bulunduğu kademedir. Aynı zamanda en düşük kademedir. 5 farklı kademeden oluşur. En yüksek kademesi Bronz 1, en düşük kademesi Bronz 5’dir.

PUBG Kademe Sıralaması

PUBG kademe sıralaması Bronz 5, Bronz 4, Bronz 3, Bronz 2, Bronz 1, Gümüş 5, Gümüş 4, Gümüş 3, Gümüş 2, Gümüş 1, Altın 5, Altın 4, Altın 3, Altın 2, Altın 1, Platin 5, Platin 4, Platin 3, Platin 2, Platin 1, Elmas 5, Elmas 4, Elmas 3, Elmas 2, Elmas 1, Taç 5, Taç 4, Taç 3, Taç 2, Taç 1 As ve Fatih şeklindedir.

PUBG Kademeler

PUBG oyununda farklı farklı sekiz farklı kademe vardır. Bu kademeler Bronz, Gümüş, Altın, Platin, Elmas, Taç, As ve Fatih’tir. Oyuna ileride daha fazla kademe veya rütbe geleceğini düşünmüyoruz ama eğer oyuncu sayısında bir gerileme olursa kademe başında beş olan lig sayısı dört olacak şeklinde güncellenebilir.

PUBG oyununda kademe ve rütbe aynı şeydir. Farklı farklı kullanılmaları başka anlama geldiklerini göstermez.

PUBG Fatih Olma Puanı Kaçtır?

PUBG oyununda Fatih olma puanı diye net bir sınır yada puan yoktur. Sizin sunucunuzda oynayan en yüksek 500 puana sahip oyuncu Fatih rütbesinde olacaktır. Yani Fatih olmanız için en yüksek puana sahip ilk 500 oyuncu arasına girmelisiniz. Fatih olmak için en azından 500. oyuncunun puanını geçmelisiniz.

PUBG Kademe Nasıl Yükselir?

PUBG Mobile ve PUBG oyununda kademe yükselmek çok önemlidir. Gerek profesyonel oyuncu olmak isteyen oyuncular, gerek sadece kademe atlamak isteyen oyuncular bu sorunun yanıtını çok merak ediyorlar. Profesyonel oyuncuların yanıtlarıyla, PUBG kademe nasıl yükselir?

Yukarıdaki listede bulunan önerileri uyguladığınızda rahat rahat kademe atlayabileceğinizi düşünüyoruz. Çoğu oyuncu bu yöntemler ile bulunduğu kademeden, rütbeden iki üst kademeye rahatlıkla çıkıyor.

PUBG Hangi Harita Daha Çok Puan Veriyor?

PUBG oyununda hangi harita daha çok puan veriyor diye bir kural aslında yok ama oyunun uzun sürmesi veya hayatta kalma süreniz ile alacağınız puan değiştiği için bu puan kazanma durumu tamamen size bağlıdır. Eğer bol bol oyun oynayıp süreden tasarruf ederek puan kazanmayı mantıklı buluyorsanız en küçük haritada, tek oyunda maksimum puanı kazanmak istiyorsanız en büyük haritada oynamalısınız.

PUBG De Rank Kasmak Ne Demek?

PUBG oyununda ve diğer rekabet tabanlı oyunlarda duyduğumuz ”rank kasmak” ne demek? Rank kasmak, bulunduğunuz rütbeden yükselmek ve rekabetçi olarak ilerlemek demektir. Örneğin Bronz 3 liginde olan bir oyuncu Bronz 2 ligine yükseldiğinde rank kasmış olur.

PUBG Uyumsuz Kademe Sorunu

Sizlerle paylaştığımız PUBG kademeleri yalnızca kendi içlerinde oyuna girebilirler. En azından yakın kademelerle… Yani eğer Taç rütbesindeki bir oyuncu gümüş bir oyuncu ile rekabetçi oyuna girmeye çalışırsa uyumsuz kademe sorunu ile karşılaşacaktır. PUBG oyununda rekabetçi oyunlara beraber girebilmeniz için gereken maksimum kademe aralığı birdir.

Gümüş bir oyuncu Altın bir oyuncuyla oyuna girebilirken, Platin bir oyuncuyla aynı oyuna giremez. Girmeye çalıştığı durumlarda uyumsuz kademe hatasıyla karşılaşır. Bu hatayla karşılaşmamak için kendi kademenize yakın oyuncularla oynamanızı veya arkadaşlarınızla oyuna girmek için smurf bir hesap bulmanızı öneriyoruz.

PUBG kademe sıralaması konumuzun sonuna geldik. Hepinizi Fatih kademesinde, rütbesinde görmek dileğiyle.

Author

Date

Category

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popular Post

Latest News