Cuma, Aralık 9, 2022
HomePubgPUBG Kaç Kişi Oynuyor? - PUBG Mobile Oyuncu Sayısı

PUBG Kaç Kişi Oynuyor? – PUBG Mobile Oyuncu Sayısı

PUBG oynamayı seven insanların yakın zamanda en çok aradığı konulardan birisi PUBG Kaç kişi oynuyor, PUBG Mobile oyuncu sayısı. Bu yazımızda oyuncuların merak ettiği soruları cevaplamaya çalışacağız. Çok yakın zamanda indirme rekorları kıran PUBG Mobile oyunu, sektörde büyük bir marka haline geldi. Oynayan, oynamayan herkes tarafından bilinen, bir kez olsun duyulan bu oyunu kaç kişi aktif olarak oynuyor, toplam kaç hesap var? Tüm detaylarıyla sizlerle olacak. Tayming üzerinden aldığımız bilgilerle soruya yanıt arayacağız.

PUBG Kaç Kişi Oynuyor?
PUBG Kaç Kişi Oynuyor?

PUBG Kaç Kişi Oynuyor?

Konuyu fazla uzatmadan cevap vermek istiyoruz. Öncelikle PUBG Mobile oyunu iOS ve Android kullanıcıları tarafından toplam 1 milyar indirme sayısı geçti ve bu alanda rekor kırdı. Oyunda resmi olarak 500 milyon kayıtlı hesap olduğunu biliyoruz. Aktif olmayan yani 1 ila 1.5 ay arasında oyuna giriş yapmayan hesaplar bu hesaplamaya dahil değiller.

Peki, günlük olarak oyuna kaç oyuncu gidiyor? PUBG oyununun günlük giriş sayısı, farklı hesaplar olmak üzere tam 87 milyon. Her gün ortalama 80-90 milyon tekil oyuncunun giriş yaptığı açıklanmıştı. Oyuna sahip olan oyuncu sayısı toplam 400 milyonu buldu ve bu alanda rakiplerini geride bıraktı. Fortnite ile bitmek bilmeyen bir savaşta olan PUBG, bakalım yeni rekorlar ile karşımıza çıkacak mı?

İlginizi Çekebilir: PUBG En Havalı İsim Önerileri

PUBG Nedir?

PUBG ilk olarak 2017 yılında Bluehole tarafından yayınlandı. Daha sonra şirket adını KRAFTON Inc olarak değiştirdi. Şimdi PUBG Mobile için PUBG: New State çalışmalarını sürdüren şirket aynı zaman birçok oyun yapmaya devam ediyor. Bir battle-royale oyunu olarak ilk çıktığı günden bu yana zirveyi asla bırakmayan PUBG, peşi sıra çıkan oyunlara da ilham kaynağı oldu. Hayatımızda bu çok battle-royale oyun olmasının ana sebeplerinden birisi PUBG’nin akıl almaz başarısı.

PUBG, en basit şekilde kalabalık bir grubun küçük bir adaya inişiyle başlar. Takım olarak veya bireysel olarak oynanabilen oyuna eşyasız, silahsız başlıyoruz. Etrafta bulduğumuz eşyaları birleştirerek yeni silahlar ve ekipmanlar geliştiriyoruz. Tüm bunları yaparken hem etrafımızı saran zehirli gazdan kaçmalıyız hem de rakiplerimizden. Ne yazık ki silah toplayan tek oyuncu biz değiliz, etrafımızda 100 kadar oyuncu da aynı işi yapıyor. Ve bazıları bizden daha hızlı. Amacımız hayatta kalmak. Sadece sona kalan kazanır.

Daha önce PUBG ve PUBG Mobile oynamadıysanız, kesinlikle denemenizi tavsiye ediyoruz. Güncel PUBG ve PUBG Mobile oyuncu sayılarını sizlerle paylaştık. PUBG kaç kişi oynuyor sorusunu cevapladığımızı düşünüyoruz. Konumuz yeni açıklamalar ve rekorlar geldikçe güncellenecektir. Bizi takip etmeye devam edin.

Author

Date

Category

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popular Post

Latest News