Salı, Eylül 27, 2022
HomePubgPUBG Hafif Makineli Silahlar Hangileridir?

PUBG Hafif Makineli Silahlar Hangileridir?

PUBG hafif makineli silahlar hangileridir sorusuna yanıt verirken PUBG oyununda hafif makineli silahların ne amaçla ve nerede kullanıldıklarına, nasıl edinildiklerine ve hangi mermileri kullandıklarına değineceğiz. Siz de PUBG hafif makineli silahlar hakkında bilgi almak isteyen PUBG oyuncularından bir tanesiyseniz, konumuz tam size göre demektir.

PUBG hafif makineli silahlar genellikle zor anlarda kullanılır. Görev yapmak için veya silahsız kalınan durumlarda kullanılmalarının nedeni oyunun kullanım açısından ortalama sayılabilecek silahları arasında olmalarıdır. Hasar, menzil gibi konularda pek de iyi değillerdir.

İlginizi Çekebilir: PUBG Taarruz Tüfekleri Detaylı İnceleme

İlginizi Çekebilir: PUBG Kurmalı Tüfekler Hangileridir?

PUBG Hafif Makineli Silahlar Hangileridir?

PUBG hafif makineli silahlar hangileridir konumuzda kısaca hafif makineli silahları tanıdık. Şimdi de teker teker tüm hafif makineli silahlara bakalım;

  • Micro Uzi
  • Vector
  • Tommy Gun
  • UMP9
  • MG3
  • P90

Yukarıda gördüğünüz dört farklı hafif makineli silah PUBG oyunundaki hafif makinelilerin tamamıdır. Sayıcı fazla olmamalarına rağmen aralarında pek de rekabet yoktur. Dört hafif makineli arasından en çok kullanılanı UMP9 tüfeğidir. Aşağıya yazım sırasına göre hafif makineli tüfeklerin resimlerini ekledik.

PUBG Hafif Makineli Silahlar Hangileridir?
PUBG Hafif Makineli Silahlar Hangileridir?

PUBG Hafif Makineli Tüfekler Hangi Mermileri Kullanır?

Bildiğiniz gibi PUBG oyununda her silah aynı mermiyi kullanmaz. Peki hafif makineliler hangi mermi tipini kullanırlar ve hangisi bulmak daha kolaydır? Öncelikle hafif makinelilerin hangi mermileri kullandıklarına göz atalım;

Hafif Makineli TüfekMermi
Micro Uzi9 mm
Vector.45 ACP
Tommy Gun.45 ACP
UMP99 mm
MG37.62 mm
P909 mm
PUBG Hafif Makineli Tüfekler Hangi Mermileri Kullanır?

PUBG Hafif Makineli Tüfekler Nerede Bulunurlar?

PUBG oyununda hafif makineli tüfeklerin pek de nadir ve gözde olmadıklarını söylemiştik. Bu nedenle herhangi bir haritanın tamamında hafif makineli tüfeklere rastlayabilirsiniz. Bir evin içerisinde, bir masanın üzerinde, bir yol kenarında ve aklınıza gelebilecek her yerde… Hafif makineli tüfekler tercih edilmedikleri ve nadir olmadıkları için istediğiniz zaman, rahatlıkla bulabileceğiniz tüfeklerdir.

PUBG Hafif Makineli Tüfek Görevleri Nasıl Yapılır?

PUBG oyununa gelen etkinlikler, günlük görevler, haftalık görevler ve Royal Pass görevleri arasında hafif makineli tüfekler ile yapılması gereken görevler vardır. Bu görevler yapılırken hafif makineli tüfeklerin kullanılması zorunlu olduğu için PUBG oyuncuları hafif makineli tüfekler hakkında araştırma yapmaktadırlar.

Yukarıda verdiğimiz bilgiler ışığında PUBG hafif makineli tüfek görevlerini kolaylıkla yapabilirsiniz. Çünkü hem tüfekleri hem de tüfekler için gerekli olan mermileri bulmak çok basittir. Görevleri rahatlıkla yapacağınızı düşünüyoruz.

PUBG P90 hafif makineli mi?

P90 tüfeği de PUBG oyunundaki hafif makineli tüfeklerden birisidir. Listelerde olmamasının nedeni oyuna en son eklenen tüfeklerden biri olmasıdır. Profesyonel oyunculara göre oyundaki en güçlü hafif makineli tüfek P90’dır. Atış hızı ve hasarı ile değil hafif makineli tüfekleri geride bırakmıştır. 9 mm mermileri kullanır.

PUBG P90
PUBG P90

PUBG hafif makineli silahlar hangileridir konumuzdaki P90 eklemesinin sonuna geldik. PUBG hafif makineli tüfekler silahlar konumuza benzer konuları daha fazla görmek istiyorsanız, yorumlar kısmından dileklerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

PUBG MG3 Hafif Makineli Hangi Haritada?

MG3 oyuna en son eklenen hafif makineli tüfektir. Diğer hafif makineli tüfekler gibi her haritada, her koşulda kolaylıkla bulunabilir. Özellikle gitmeniz gereken bir harita veya lokasyon yoktur. Bir Saniyede 10 mermi atabiliyor olması onu diğer tüm silahlardan farklı kılmaktadır. MG3 hafif tüfeği çatalları yokken 10.5 kg ağırlığındayken çatallarıyla birlikte 11.5 kg gelmektedir. P90 ile beraber oyuna sonradan eklenmiştir. PUBG MG3 hafif makinelisi hakkında daha fazla bilgiye sahip olmanız için onun da resmiyle konumuza devam edelim.

PUBG MG3 Hafif Makineli
PUBG MG3 Hafif Makineli

PUBG hafif makineli silahlar hangileridir konumuzun sonuna geldik. Sizleri hafif makineli tüfekler hakkında bilgilendirmeye çalıştık. Aklınızda soru kalmadığını umuyoruz.

Author

Date

Category

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popular Post

Latest News