Cuma, Aralık 9, 2022
HomeLost ArkLost Ark Sistem Gereksinimleri

Lost Ark Sistem Gereksinimleri

Lost Ark sistem gereksinimleri… Lost Ark yıllardır beklenen uzun soluklu MMORPG oyunu olarak sonunda erken erişime çıktı. Günler sonra 11 Şubat 2022 tarihinde herkes için oynanabilir olacak oyun MMORPG severlere Lost Ark sistem gereksinimleri nelerdir sorusunu sorduruyor? Eğer siz de Lost Ark oynamayı düşünüyorsanız ve bilgisayarınızın sisteminin yetip yetmeyeceğini merak ediyorsanız çok doğru yerdesiniz demektir. Lost Ark karakterlerini merak ediyorsanız Lost Ark Karakterleri konumuz ilginizi çekebilir.

Lost Ark beş farklı karakter ile oynayabileceğiniz yepyeni bir MMORPG oyunudur. Amazon’un da yayımcılarında bulunduğu oyun oyuncuları çok heyecanlandırmıştır. Lost Ark oynamayı planlıyorsanız kafanızdaki soru işaretlerini kısa zamanda gidermelisiniz çünkü Lost Ark çok kısa zamanda herkes için oynanabilir olacak.

Lost Ark Sistem Gereksinimleri
Lost Ark Sistem Gereksinimleri

Lost Ark Sistem Gereksinimleri

Lost Ark sistem gereksinimlerini iki farklı başlık altında inceleyeceğiz. Amazon’un son çıkardığı oyunlarda ufak çaplı optimizasyon problemleri görülse de Lost Ark’ın iyi optimize edildiği ve ortalama sistemlerde rahatlıkla çalışacağı açıklanmıştı. Detaylı bir şekilde Lost Ark gereksinimlerine göz astalım;

Lost Ark Minimum Sistem Gereksinimleri (30 FPS)

Dediğimiz gibi Lost Ark sisteminizin çok yeni olmasını ve çok etkili olmasını bekleyen bir oyun değil fakat yine de ortalama bir sisteme sahip olmanız gerekebilir.

 • İşletim Sistemi: 64 bit – Windows 10
 • İşlemci: Intel i3 eşdeğerleri – AMD Ryzen 3 eşdeğerleri
 • Hafıza Kartı: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: AMD Radeon HD 6850 ve eşdeğerleri – NVIDIA GeForce GTX 460 eşdeğerleri
 • DirectX: Version 12
 • Depolama Alanı: 50 GB Kullanılabilir Alan

Eğer yukarıdaki gibi bir sisteme sahipseniz minimum ayarlarda rahatlıkla Lost Ark oynayabilirsiniz.

Lost Ark Önerilen Sistem Gereksinimleri (+30 FPS)

Lost Ark oyununu PvP olarak ve kalite olarak ortalamanın üstünde konfor ile oynamak istiyorsanız biraz daha güncel bir sisteme ihtiyacınız olabilir.

 • İşletim Sistemi: 64 bit – Windows 10
 • İşlemci: AMD Ryzen 5 ve eşdeğerleri – Intel i5 ve eşdeğerleri
 • Hafıza Kartı: 16 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1050 ve eşdeğerleri
 • DirectX: Version 12
 • Depolama Alanı: 50 GB Kullanılabilir Alan

Listelediğimiz gibi bir sisteminiz varsa gönül rahatlığı ile Lost Ark oynayabilirsiniz. PvP’leriniz için yeterli FPS değerlerini de göreceksiniz.

Lost Ark Ücretsiz Mi?

Evet, Lost Ark ücretsiz bir oyun. Sadece oyun içi kostüm satışları oyun içi satış ile gerçekleşiyor. Geriye kalan tüm eşyalar ve oyun oynaması ücretsiz şekilde karşımızda olacak.

Lost Ark Kaç GB?

Lost Ark 50 GB yer kaplayan bir oyun ama oyuna gelecek ilk gün güncellemesi ve diğer güncellemeleri de hesaba katarsak, Lost Ark oynamayı istiyorsanız en azından 55 GB kullanılabilir depolama alanı ayarlamalısınız.

Lost Ark sistem gereksinimleri konumuzun sonuna geldik.

Author

Date

Category

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popular Post

Latest News