Salı, Eylül 27, 2022
HomeLost ArkLost Ark Rehber Türkçe

Lost Ark Rehber Türkçe

Türk Lost Ark oyuncularının en çok ihtiyaç sahibi olduğunu konulardan birisi Lost Ark Rehber konusuyla sizlerleyiz. Böyle bir rehber konusuna sizin de ihtiyacınız varsa çok doğru yerdesiniz demektir. Güncel olarak oynadığımız, incelediğimiz, izlediğimiz ve araştırdığımız konular hakkında siz Lost Ark oyuncularını bilgilendirmeye çalışacağız.

Öncelikle Lost Ark klasik MMORPG oyunlarından birisi değil. Temeli Diablo ve PoE gibi dungeon yani zindan sistemine dayanan bir MMO oyunu. Amazon tarafından yayımlanan oyun o kadar büyük bir beklenti ile geldi ki hala sunuculara girişte 10-15 bin oyuncu sırada bekliyor.

Lost Ark Rehber
Lost Ark Rehber

Lost Ark Rehber

Lost Ark rehber adlı konumuzda oyuna girdiğiniz andan itibaren yapmanız gereken her şey hakkında çok temel bilgiler vereceğiz. Fazla ayrıntıdan kaçınacağız çünkü Lost Ark oyununda o kadar fazla aktivite var ki oyunun sonunu uzun yıllar görmeme şansınız var. Yani fazla ayrıntı sadece kafa karıştırır. Sizlere en temel şekilde en temel başlıklarla yol gösterip, Lost Ark oynarken kaybolmamanızı sağlamayı umuyoruz. İşte inceleyeceğimiz başlıklar;

 • Sunucu seçimi
 • Sınıf/karakter seçimi
 • Alt sınıf seçimi
 • Level kasmak
 • Görevler
 • Eşyalar
 • Yetenekler
 • Adalar
 • Hikaye

Yukarıda listelediğimiz başlıklarla oyunu sizler için daha kolay ve eğlenceli hale getireceğimize inanıyoruz.

Lost Ark Sunucu Seçimi – Lost Ark Hangi Serverda Başlamalıyım?

Lost Ark rehber konumuzun ilk konusu sunucu yani server seçimi.Detaylı inceleme için Lost Ark hangi serverda başlamalıyım konumuza göz atabilirsiniz. Lost Ark oyununda sunucu seçimi çok önemlidir. Aslında farklı sunuculardaki arkadaşlarınızla da zindanlara ortak girebileceğiniz için aşırı önem taşımıyor gibi görünse de özellikle oyunun başlarında sunucu ve server seçimi çok ayırt edici olabilir. Yanlış server seçimi ile karşılaşacağınız sorunlar;

 • Oyunu çok iyi bilen insanların içerisinde acemi olarak yalnız kalabilirsiniz.
 • Giriş yapmaya çalışırken aşırı uzun süreler sıra bekleyebilirsiniz.
 • Boş sunucularda zindan yapacak yeterli güçte oyuncu bulamayabilirsiniz.
 • Dil bilmiyorsanız kendi dilinizi konuşan insanlardan yoksun kalabilirsiniz.
 • İleride kapanacak bir sunucuya girerseniz arkadaşlarınızdan ayrı kalabilirsiniz.

Peki Lost Ark hangi serverda başlamalısınız,

 • Kadan: Kadan sunucusu oyuna erken erişim ile dahil olmuş oyunculardan oluşuyor. Bu sunucudaki oyuncu sayısı azaldığında sunucuda hesap açabilirsiniz. Türk sayısı ve oyuncu sayısı olarak oldukça iyi bir sunucudur. Eğer girebilirseniz girmenizi öneriyoruz.
 • Astra: Daha az sıra beklemek istiyorsanız Astra sunucusu size göre demektir.
 • Sirius: Sirius sunucusu çoğunluğu Kadan’da oynayan Türk oyuncuların, Kadan sunucusu dolunca girmeye başladığı sunucudur. Türk oyuncularla oynamak istiyorsanız Sirius sizin için ideal olabilir.
 • Wei: Daha az sıra beklemek istiyorsanız Wei sunucusu size göre demektir.

Şimdilik sunucular arası geçiş mevcut değil ama ileride sunuculardaki oyuncu sayıları dengesizleştiğinde böyle bir geçiş hakkı olacağına kesin gözüyle bakıyoruz. Hangi sunucuda oynayacağınıza ileriki zamanlarda da karar verebilirsiniz.

Lost Ark Karakter Seçimi – Lost Ark Hangi Karakteri Seçmeliyim?

Detaylı inceleme için Lost Ark karakter seçimi konumuza da bakabilirsiniz. Lost Ark oyununda karakter seçimi aslında çok da önemli değildir. Öncelikle bir karakterde karar kılıp oyuna başlamanızı öneriyoruz. Sonrasında Powepass özelliği de geldiğinde tüm karakterleri kullanarak iki tanesinde emin olup ana karakterinizi seçmelisiniz. Powerpass ile ilgili sorularınız için Lost Ark Powerpass nedir konumuza bakabilirsiniz.

Lost Ark Alt Sınıf Seçimi – Lost Ark Hangi Alt Sınıfı Seçmeliyim?

Lost Ark oyununda alt sınıflar oyun tarzınızı çok etkiler. Oyun tarzınızın ne olduğu keşfedip ana karakterinizi bu oyun tarzınıza göre seçmelisiniz. Örneğin anlık hasar yerine sürekli hasarı tercih eden bir oyun tarzını benimsiyorsanız Deathblade yerine Shadowhunter seçmelisiniz.

Lost Ark Level Kasmak – Lost Ark Nasıl Hızlı Level Atlanır?

Lost Ark oyununda maksimum levele ulaşmak çok da zor değildir. Maksimum levelin kaç olduğunu merak ediyorasanız Lost Ark maksimum level kaçtır konumuza göz atabilirsiniz. Oyunun en kritik leveli olan 50. seviyeye hızlı ulaşmak çok önemlidir. Çünkü Lost Ark aslında ellinci seviyede başlar. Daha hızlı seviye atlamak için ana görevleri yapmanızı öneriyoruz.

Lost Ark Görevler – Lost Ark Hangi Görevleri Yapmalıyım?

Lost Ark görevler bakımından zengin bir MMO oyunudur. Öncelikle ana görevleriniz olan görevleri sonra mavi görevleri, daha sonra mor görevleri, hala zamanınız varsa zincir görevleri, en son sarı görevleri yapmalısınız. İşte yapmanız gereken Lost Ark görevleri;

 1. Turuncu Görevler (Find Ark görevine kadar)
 2. Mavi Görevler (Nort Vern görevine kadar)
 3. Mor Görevler
 4. Sarı Zincirli Görevler
 5. Sarı Görevler

Yukarıdaki öncelik aşaması oyunun hikayesinden bağımsız olarak daha fazla eşya ve deneyim kazanmanız için önem sırasına göre hazırlanmıştır.

Lost Ark Eşyalar – Lost Ark Eşyalar Nasıl Gelişir?

Lost Ark oyununda eşya bulmak 500 eşya gücüne kadar çok zor değildir. Sadece oyunun size verdiği görevleri yaparak rahatlıkla 350-400 eşya gücüne ulaşabilirsiniz. Eşya gücü karakterinizin kullandığı eşyaların istatistik gücünün toplamıdır.

Eşya gücünüzü daha da arttırmak istiyorsanız eşyalarınıza artı basmalısınız. Artı basma işlemi tamamen şansa bağlıdır ama bu şansı arttırmak da sizin elinizdedir. Gerekli eşyaları toplarsanız artının geçme oranını arttırabilirsiniz. Lost Ark oyununda artı basarken eşyanız yanarsa yani başarısız sonuçlanırsa eşyanız yok olmaz veya bir artı geriye düşmez.

Lost Ark Yetenekler – Lost Ark Yetenek Ağacı Nasıl Olmalı?

Lost Ark karakter yetenekleri oldukça fazladır ve seçmesi çok zordur. Yan karakterleriniz için kendi sevdiğiniz yetenekleri kullanmanızı öneriyoruz. Ana karakteriniz için ise karakterinize özel hazır yetenek ağaçlarından faydalanabilirsiniz.

Örneğin; Lost Ark Shadowhunter Skill Guide

Lost Ark Hikaye – Lost Ark Kaç Saat?

Lost Ark hikayesini ilk 50 seviyeye kadar devam ettiğini varsayarak değerlendirmek istiyoruz ama aslında hikaye 50 seviyeden sonra da devam ediyor. Lost Ark 50. seviye olmak için yaklaşık 15 saat boyunca aktif ve bilerek oynamalısınız. Sıfır bir oyuncu 20 saat içerisinde rahatlıkla ellinci seviyeye ulaşabilir.

Bu durumda oyunun hikayesini 30-50 saat arasında değerlendirebiliriz.

Lost Ark Başlangıç Rehberi

Lost Ark rehberi adlı konumuzun son başlığı olarak sizlere yardımcı olmak için birkaç ipucu vermek istiyoruz;

 • Görevlere odaklanın.
 • Eşyalara önem vermeyin.
 • Sevdiğiniz karakteri ve yetenekleri kullanın.
 • En kısa sürede 50 seviye olun.
 • Guide görevlerini yapın.
 • Adalara gitmeye çalışın.
 • Ada farmı bittiğinde eşyalarınızı güçlendirmeye odaklanın.

Bu listeye yaklaşık 15 gün harcamanız gerekiyor. Listeyi tamamladıktan sonra oyunun başlangıç aşamasını bitirmiş olacaksınız. Devamı orta ve geç oyun olarak adlandırılacaktır.

Lost Ark Rehber adlı konumuzun sonuna geldik. Umarız faydalı bir konu olmuştur. Oynarken de yazarken de Lost Ark oyunundan çok zevk alıyoruz.

Author

Date

Category

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popular Post

Latest News