Salı, Eylül 27, 2022
HomeLost ArkLost Ark Classes Türkçe

Lost Ark Classes Türkçe


Lost Ark
11 Şubat 2022’de çıkacak olan MMORPG oyunları arasındaki yeni durağımızdır. Lost Ark Classes Türkçe son zamanlarda en çok merak edilen konuların başında gelir. Amazon’un yayımcısı olduğu yeni devasa çok oyunculu rol yapma oyununda kendinize bir yer arıyorsanız ve karakterleri merak ediyorsanız çok doğru adrestesiniz. Sizler için bu yazımızda Lost Ark Classes Türkçe’lerini inceleyeceğiz. Eğer Lost Ark oynamayı planlıyorsanız öncelikle Lost Ark sistem gereksinimleri konumuzdan faydalanmak isteyebilirsiniz.

Lost Ark Karakterleri
Lost Ark Classes Türkçe

Lost Ark Classes Türkçe

Lost Ark oyununda toplam beş farklı sınıf vardır. Bu sınıflar savaşçı, dövüş sanatçısı, nişancı, büyücü ve suikastçidir. İleriki dönemlerde yeni sınıfların Lost Ark’a ekleneceğini düşünüyoruz. Daha önceki sunucularda böyle işlemler yapılmıştır. Her sınıfın içerisinde birden fazla da alt sınıf bulunur. Tüm alt sınıfları sizler için incelemeye çalıştık;

Savaşçı / Warrior

Savaşçılar Arkesia’nın güç odaklı topluluğudur. Çevik değiller fakat gerçekten güçlüler. Sahip oldukları kaba güç ile yavaşlıklarını telafi edebilirler. Savaşçılar üç gruba ayrılır;

Savaşçı
Savaşçı
 • Berserker: Vahşi savaşçılar yüksek hasarları ve güçlü zırhları ile hem dayanıklı hem de güçlüdürler. Öfkelendiklerinde hareket hızı ve saldırı hızı kazanırken bir de özel yetenek kullanma şansları olur. Menzilsiz bir sınıftır.
 • Paladin: Paladin’ler tanrıdan aldıkları gücü ister kılıçları ile hasar ve zırha dönüştürürler, ister takımlarını arkadan desteklerler. Menzilsiz bir sınıftır.
 • Gunlancer: Silahşörler savaşta ilk savunma duvarını oluştururlar. Güçlü kalkanları ile takımlarını korurlar. Menzilsiz bir sınıftır.

Eğer oyunu tek başınıza oynuyorsanız veya daha önce MMORPG deneyiminiz yoksa oynaması en kolay sınıf savaşçılardır.

Dövüş Sanatçısı / Martial Artist

Dövüş savaşçıları ölümcül hızda kombolu saldırılar yaparlar. Dört farklı dövüş sanatçısı vardır;

Dövüş Sanatçısı
Dövüş Sanatçısı
 • Striker: Düşmana güçlü bir rüzgar gibi saldıran dövüş sanatçılarıdır. Güçlü kombinasyonlar ile savaşa yön verirler. Menzilsiz bir sınıftır.
 • Wardancer: Yer çekimine meydan okuyan hızlı saldırılar ve manevralar ile düşmanın aklını karıştırırlar. Menzilsiz bir sınıftır.
 • Scrapper: Ağır eldivenlerle donatılmış kazıcılar, düşmanı kesintiniz yıkıma uğratmak için birebir karakterlerdir. Menzilsiz bir sınıftır.
 • Soulfist: Patlayıcı güçlü kombinasyonlar ile rakibin üzerine giderler. Menzilsiz bir sınıftır.

Dövüş sanatları karakterleri kombo yapmayı seven oyuncular için çok zevkli karakterlerdir.

Nişancı / Gunner

Yüksek teknolojili menzilli silahlar kullanan bir sınıftır. Aynı dövüş sanatçıları gibi dört farklı alt sınıftan oluşurlar;

Nişancı
Nişancı
 • Gunslinger: Her durum için farklı silahlar taşıyan ve aralarında geçiş yapan bir alt sınıftır. Menzilli bir sınıftır.
 • Artillerist: Topçular için en büyük güç patlamadır ve güneşten gelen bir güce sahiptirler. Menzilli bir sınıftır.
 • Deadeye: Çift tabanca, av tüfeği gibi kabadayı silahlar kullanan bir sınıftır. Menzilli bir sınıftır.
 • Sharpshooter: Özel oklar ve mekanik yaylar kullanan avcılardır. Menzilli bir sınıftır.

Eğer menzilli saldırı yapmaktan hoşlanıyor ve mesafenizi ayarlayabiliyorsanız nişancılar tam size göre olabilir. Kullanması biraz problemlidir, yeni oyuncular için önermesek de herkes tarafından oynanabilir.

Büyücü / Mage

Büyücüler takımı desteklemek için ve doğadaki elementleri hasar amaçlı kullanmak için yaşayan bir sınıftır. Büyücülerin iki farklı alt sınıfı vardır;

Büyücü
Büyücü
 • Bard: Ozanlar çalgı aletleriyle takımlarını iyileştirebilir ve yatıştırıcı parçalar çalabilirler. Menzilli bir sınıftır.
 • Sorceress: Büyücüler alan hasarı verebilirken üç farklı elementi de kullanabilirler. Menzilli bir sınıftır.

Eğer kendinizi destek rolü için biçilmiş kaftan olarak görüyorsanız büyücüler sizin için varlar diyebiliriz. Ayrıca Bard ve Sorceress oyunun ileri safhalarında ve PvP durumlarında çok etkilidir. Guildlerin her zaman aradığı rollerdir.

Suikastçi / Assassin

Işık hızıyla atak yapan bu gizemli savaşçılar şeytanlarla şeytan gibi savaşırlar. Yine iki farklı alt sınıfları vardır;

Suikastçi
Suikastçi
 • Shadowhunter: Gölge avcıları şeytanları kendi oyunlarıyla, bir şeytan gibi yenmeyi arzularlar. Bu şekilde gölge formuna dönüşebilirler. Menzilsiz bir sınıftır. Farm yaparken ve zindanlarda çok kullanışlı komboları vardır. Oyunda en çok tercih edilen sınıftır.
 • Deathblade: Düşmanlarına hızla hançer saldırıları yapmak için kaosun gücünü kullanırlar. Menzilsiz bir sınıftır. En çok tercih edilen sınıfların başında gelen Assassin sınıfının bir alt sınıfı olmasına rağmen diğer alt sınıf rakibine göre çok az seçiliyor.

Hızlı oynamaya ve ninja kültürüne yatkınsanız assassinler sizin için çok uygun olabilir.

Lost Ark Hangi Karakteri Seçmeliyim?

Lost Ark karakterleri arasından hangisini seçmeliyim diye soruyorsanız bu tamamen sizin oynayış biçiminize bağlıdır. Yakın dövüş veya menzilli dövüş, destek veya saldırı gibi seçenekler arasında seçim yapıp size en uygun karakteri bulup onu seçmelisiniz. Eğer oyuna yeni başladıysanız Warrior’lardan biriyle oynamanız sizin için çok daha kolay olacaktır.

Öncelikle oyun karakterinizi seçin, daha sonra oynayacağınız karakteri rahatlıkla seçebilirsiniz.

Lost Ark En Güçlü Karakter Hangisidir?

Lost Ark oyununda da diğer MMORPG’ler gibi güçlü karakter diye bir karakter yoktur. Tüm karakterler farklı alanlarda çok güçlüdürler. Tanklamak için güçlü başka, elemental güç için güçlü başka, desteklemek için güçlü başkadır. Önemli olan neye ihtiyacınız olduğunu bilmektir. Eğer MMORPG oyunlarına hakimseniz Bard oynamayı denemenizi kesinlikle öneriyoruz.

Lost Ark Classes Türkçe adlı konumuzun sonunda geldik, umarız faydalı bir konu olmuştur.

Author

Date

Category

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popular Post

Latest News