Cuma, Aralık 9, 2022
HomeLost ArkLost Ark Cannot Connect To The Server Due To Heavy Traffic

Lost Ark Cannot Connect To The Server Due To Heavy Traffic

Lost Ark cannot connect to the server due to heavy traffic hatası alan oyuncular sıklıkla bu hatayı internette arıyorlar. Sorunun nereden kaynaklandığı ve nasıl çözüleceğini hakkında siz MMO ve Lost Ark severleri bilgilendirmeye çalışacağız.

Eğer Lost Ark cannot connect to the server due to heavy traffic hatası alıyorsanız tam olmanız gereken yerdesiniz demektir. Gelin hep birlikte hatanın nasıl meydana geldiği ve nasıl bu hatadan kurtulacağınızı öğrenelim.

Bir diğer bağlantı hatası olan Lost Ark Server Authentication Failed Error 10010 Türkçe Çözüm‘ü adlı konumuza da göz atabilirsiniz.

Lost Ark Cannot Connect To The Server Due To Heavy Traffic
Lost Ark Cannot Connect To The Server Due To Heavy Traffic

Lost Ark Cannot Connect To The Server Due To Heavy Traffic Hatası Neden Kaynaklanır?

Bu hata aslında sunucularla alakalıdır. Yani sizinle alakalı bir sorundan kaynaklanmaz. Hatanın tam olarak anlamı sunucuların sizi sıraya sokamayacak kadar yoğun olduğudur.

Normalde Busy olan yani kalabalık olan bir sunucuya girmeye çalıştığınızda sizi sıraya alacaktır ama bu hatayı aldığınızda sıraya giremeyecek kadar çok sıra olduğunu düşünebilirsiniz. Özetle normalde 20.000 kişi sırada beklerken 20.001 olarak sıraya dahil olabilirsiniz. Bu hatanın tam olarak nedeni sırada 50.000 kişi varken 50.001 olarak sıraya giremeyeceğinizdir. Peki hatanın bir çözümü var mı?

Lost Ark Cannot Connect To The Server Due To Heavy Traffic Hatası Nasıl Çözülür?

Hatanın sizden kaynaklanmadığını söylemiştik, tam da bu sebeple Lost Ark cannot connect to the server due to heavy traffic hatasını kendi başınıza çözemezsiniz. Hata tamamen sunucular yani oyun kaynaklıdır. Yine de boş durmak istemiyorsanız;

  • VPN kullanarak bölge değiştirmeyi,
  • Steam üzerinden dosyaların doğrulunu kontrol etmeyi,
  • Modeminize restart atmayı,
  • Oyunu kapatıp açmayı

deneyebilirsiniz. Hala bir çözüm bulamadıysanız ne yazık ki boş durmak zorunda kalacaksınız. Oyuncuların oyundan çıkmasını beklemekten başka bir şansınız yok. Oyuna çok erken yada çok geç saatlerde girmek bu hatadan kaçmanın en basit yoludur.

Author

Date

Category

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popular Post

Latest News