Salı, Eylül 27, 2022
HomeLOLLOL Yeni Şampiyon Renata Yetenekleri

LOL Yeni Şampiyon Renata Yetenekleri

LOL yeni şampiyon Renata yetenekleri sonunda açıklandı. Renata’nın çıkmasını sabırsızlıkla bekleyeceğinizi düşünüyoruz çünkü yetenekler gerçekten inanılmaz. Dengeleme üstüne dengeleme alacağını düşündüğümüz bir karakter oyuna ekleniyor. Son dönemlerde gördüğünüz her ”kırık” yeteneği unutun. Renata bizi şok etti, sizleri de edecek. İşte karşınızda lol yeni şampiyon Renata yetenekleri;

LOL Yeni Şampiyon Renata Yetenekleri
LOL Yeni Şampiyon Renata Yetenekleri

LOL Yeni Şampiyon Renata Yetenekleri

League of Legends’in en taze şampiyonu Renata’nın yeteneklerini yazarken bile hemen oynama isteği duyduk. Sizi daha fazla bekletmeden yeteneklere geçelim;

Pasif: Nüfuz: Renata’nın normal saldırıları rakipleri işaretler ve hasar verir. İşaretlenen rakiplere hasar veren takım arkadaşları da ekstra hasar verirler.

Q Yeteneği: Tokalaşma: Renata roket kolundan bir atış yaparak isabet alan ilk hedefi yerine sabitler. Yeteneği yeniden kullanarak isabet alan rakibi hedef noktaya doğru fırlatır. Eğer fırlatılan hedef bir şampiyonsa, isabet alan diğer rakipler sersemler.

W Yeteneği: Kurtarma Paketi: Renata bir takım arkadaşına veya kendisine zamanla artan hareket hızı ve saldırı hızı kazandırır. Takım arkadaşı bir rakibi katlederse güçlendirme süresi sıfırlanır. Takım arkadaşı üzerinde Kurtarma Paketi etkisi varken katledilirse canı tamamen dolar ama 3 saniye içerisinde yanmaya başlar. Eğer Renata’nın takım arkadaşı yanarak ölmeden önce bir rakibi alt ederse yanma etkisi durur.

E Yeteneği: Avantaj Paketi: Renata üstünden geçtiği takım arkadaşlarına kalkan kazandıran rakiplere ise hasar verip yavaşlatan kimyasal roketler fırlatır. Roketler patladığı alanda etkilerini patlama çaplarına da uygularlar.

R Yeteneği, Ulti: Usulsüz Devralma: Renata rakiplerin delirerek saldırı hızı kazanmalarına ve etraflarındaki tüm hedeflere normal saldırı yapmalarına yol açan kimyasal bulutlar gönderir. Deliren rakipler sırasıyla kendi takım arkadaşlarına, tarafsız canavarlar, Renata’nın takım arkadaşlarına ve en son Renata’ya öncelik verecek şekilde normal saldırı yapmaya başlarlar.

Renata Ne Zaman Çıkacak?

Renata’nın ne zaman çıkacağını merak ediyorsanız Renata ne zaman çıkacak adlı konumuzdaki detaylı incelemeye bakabilirsiniz.

Renata Hikayesi

Renata tahmin ettiğimiz gibi simyacı, Zaun’lu bir ailenin kızıdır. Hayali zengin olmak ve güç kazanmaktı. Simya işinden pek anlamasa da ticari zekasıyla ailesinin şirketini büyütmeye kararlıydı. Renata kolunu ailesini yangından kurtarmaya çalışırken kaybetti. Ailesini kaybettikten sonra ailesinin aksine durumu kötü olanlara yardım etmektense zenginlerle büyük işler yapmaya başladı.

Hala insanlara yardım ediyordu ama artık para veremeyen ihtiyaç sahiplerinin sadakatini almaya başladı. Gençleri mucit olmaya, Renata için çalışmaya zorluyordu. Eşsiz icatlar ve formüller artık Renata’nın hizmetindeydi.

Renata’nın aile şirketinin kar oranları patladı. Tüm Zaun’a yeni şirketi olan Glasc yayılmıştı ve Zaun baronlarını kızdırmaya başladı ama Renata öyle ikna edici bir zekaya sahipti ki artık tüm baronlar Renata için çalışıyordu. Hiç durmadan çalışmaya devam etti ve son planı için beklemeye başladı.

Beklediği an gelmişti, şehirde zehirli gazlar dolaşıyordu ve şehre yardım edebilecek tek isim Renata’ydı. Soluk alma maskerleri ile şehre nefes alma imkanını ücretsiz şekilde sağlamaya başladı. Artık tüm Zaun Renata’ya sadıktı. Tüm raflar Renata’nın ürünleriyle doluydu. Peki, Renata’nın planı baron olmak yada Zaun’da ünlü olmak mıydı, hayır.

Renata küçüklüğünden beri güneş kapılarının kontrolünü istiyordu. Yani ticareti kontrol etmek ile ilgileniyordu. Renata’ya göre ticareti kontrol eden dünyayı kontrol ederdi ve Renata’nın amacı da buydu. Herkes Renata ile çalışmaya başlayacaktı, düşmanları bile…

Renata Hangi Rolde Oynanacak?

Renata bir destek şampiyonu olarak oyuna eklenecek. Başka rollerde oynanabilir mi, şimdilik bilmiyoruz ama lulu, soraka gibi bir destek şampiyonu olarak oynanacağına neredeyse eminiz. Birçok destek oynamayı sevmeyen oyuncuyu da destek oynamaya itecektir.

Renata Hangi Koridorda Oynanacak?

Renata bir destek şampiyonu olduğu için alt koridorda nişancısının yanında oynanacaktır.

Author

Date

Category

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popular Post

Latest News