Perşembe, Eylül 29, 2022
HomeLOLLOL Yeni Şampiyon Oynanış

LOL Yeni Şampiyon Oynanış

League of Legends yine çok farklı, çok dinamik bir şampiyonla karşımıza çıktı. Zeri’nin 12.2 yamasıyla beraber oyuna eklenmesiyle, League of Legends severler LOL yeni şampiyon oynanış konusunu aramaya başladılar. Eğer siz de Zeri’nin oynanışını, itemlerini, rünlerini merak ediyorsanız en doğru adrestesiniz. Tüm ayrıntılarıyla Zeri’yi inceleyeceğiz.

Yeni çıkan lol şampiyonu Zeri bir nişancı. Zeri’den önce gelen şampiyonların rollerine baktığımızda sıradaki şampiyonun bir ormancı olacağını düşünüyoruz. Yüksek ihtimalle aylar sonra yeni bir ormancı şampiyonumuz olacak.

İlginizi Çekebilir: Zeri Counter – Zeri Karşısında Nasıl Oynanır?

LOL Yeni Şampiyon Oynanış
LOL Yeni Şampiyon Oynanış

LOL Yeni Şampiyon Oynanış

Lol yeni şampiyon oynanış konusuna konu olan Zeri hareket ettiğinde şarj olan bir düz vuruşa sahiptir. Düz vuruşlarınızı en ideal şekilde kullanmak için rakiplere düz vuruş vurmadan önce bataryanızı doldurmanız gerekir. Bataryanız tamamen doluyken rakibi yavaşlatırsınız ve daha fazla vurursunuz. Ayrıca Zeri’nin düz vuruşları ne kadar saldırı gücü kasarsanız kasın büyü hasarı verir. Zeri düş vuruş yerine Taramalı yeteneğini kullanır.

Zeri’nin çok hızlı bir şampiyon olduğunu söylemiştik. Vur-kaç yapmanız şampiyonun tüm gücünü ortaya çıkartır. Zeri’nin potansiyel gücü ultisi açıkken kazandığı hareket hızı ve Kıvılcım Akımıyla yakalanamaz bir mobilliğe ulaşmasıdır.

Zeri rakibi kovalamak veya rakipten kaçmak üzerine inşa edilmiş bir şampiyondur. Eski düz vuruş alışkanlıklarınızı terk etmek sizin için zor olabilir ama Zeri’ye alışmak için zorlanmaya değer.

Zeri Yetenekleri

Zeri yetenek seti bakımından çok farklı bir şampiyon. Öncelikle Zeri’yi iyi oynamak için çok fazla pratik yapmalısınız çünkü neredeyse tüm şampiyonların aksine düz vuruş yapmak yerine yetenek atışıyla hasarını veriyor. Kartush oynar gibi düz vuruş animasyonuna girmek yerine Taramalı yeteneğini bolca kullanmak durumunda kalacaksınız.

Canlı Batarya

Canlı batarya Zeri’nin pasif yeteneğidir. Zeri kalkan kazandığında hareket hızı kazanır, kalkanı olan bir rakibe vurduğunda kalkanı deler ve kalkan ve hareket hızı kazanır.

Taramalı

Taramalı yeteneği Zeri’nin hasar potansiyelinin neredeyse tamamını oluşturuyor. Bu yeteneği düz vuruş gibi sürekli kullanmalısınız. Taramalı yedi atış yapar ve ilk isabet ettiği rakibe hasar verir.

Ultraşok Lazeri

Ultraşok Lazeri isabet ettiği rakibi yavaşlatır. Rakipleri kovalamak için çok etkili bir yetenektir. Eğer bir duvara doğru Ultraşok Lazerini kullanırsanız lazerin alanı ve hasarı büyür.

Kıvılcım Akımı

Kıvılcım Akımı Zeri’yi mobil bir şampiyon yapar. Tüm engellerin üzerinden atlayan bu yetenek kullanıldıktan sonra ilk üç Taramalı atışını güçlendirir. Taramalı atışlarının rakiplere sekmesini ve arkalarına sarkmasını sağlar.

Yıldırım Patlaması

Yıldırım Patlaması Zeri’nin etrafında bir büyük bir alanı patlatır. Zeri hem hareket hızı kazanır hem de saldırı hızıyla beraber Taramalısını güçlendirir. Taramalı atışları daha hızlı ilerler ve daha fazla hasar verir. Rakiplere her hasar verdiğinizde ultinizin aktif süresi artar.

Zeri Rünleri

Zeri hareket hızına bağımlı bir şampiyondur. Bu nedenle ayağı çabuk rününü kullanmak hem koridor aşamasında hem de genel oyunda çok faydalı olabilir. Eğer ayağı çabuk rününü kullanmak istemiyorsanız yenilmez rünüyle de oynayabilirsiniz. Biz yine de Zeri’yi ayağı çabuk ile oynamanızı tavsiye ediyoruz.

Zeri Rünleri
Zeri Rünleri

Zeri Build – Zeri Eşyalar

Zeri hareketli bir şampiyon olduğu için klasik iki eşya ile başlangıç yapıyoruz. Sonrasında düz vuruşlar yerine Taramalı yeteneğini kullandığı için bir tane de pırıltı eşyası almalıyız. Her nişancının ihtiyacı olan zırh deşme ve bir tane de savunma eşyasını da aldıktan sonra Zeri buildimiz tamamlanmış oluyor.

Zeri Eşya Seti

Zeri oynanır hale gelir gelmez en iyi nişancı oyuncularının Zeri’ye aldığı eşyaları derledik.

  • Rüzgarın Hiddeti
  • Kanasusamış
  • Canbiçen
  • Dominik Efendi’nin Hürmetleri
  • Koruyucu Melek
  • Atiklik Çizmesi

Zamanla Zeri’ye alınan eşyalar değişecektir. Şampiyonun detaylı incelikleri ortaya çıktıkça yazımızı güncelleyeceğiz.

Author

Date

Category

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popular Post

Latest News