Salı, Eylül 27, 2022
HomeKaç GBIcarus Kaç GB?

Icarus Kaç GB?

Icarus’u klasik bir hayatta kalma oyununun henüz optimize edilememiş hali olarak özetlesek kimse karşı gelmez diye düşünüyoruz. Peki oyunun artıları yok mu, oyunu yapan kim, bu kadar öne çıkmasının nedeni ne, Icarus Kaç GB ve Icarus sistem gereksinimleri… Tüm sorularınızın cevabını bu konumuzda bulacaksınız.

Icarus Kaç GB?
Icarus Kaç GB?

Icarus

Icarus çevimiçi eşli oyun modu da olan, tek oyunculu bir hayatta kalma oyunudur. Oyunun temeli üretmek ve yağmalamak üzerine kuruludur. Üretim açısından hayli zengin olmasının yanında canlı çeşitliliği de oldukça fazla. Bir hayatta kalma oyunundan bekleyeceğiniz her şeye sahip diyebiliriz. Vahşi doğada hayatta kalma yeteneklerinizi test etmek istiyorsanız Icarus’u oynamadan geçmemelisiniz.

Icarus hayatta kalma konusunda Yeni Zelanda ordusuna eğitim veren eski bir asker tarafından yapıldı. Hikayesine biraz olsun değineceğiz.

Dean Hall Ve RocketWerkz

Bahsi geçen oyunun yapımcı şirketi RocketWerkz, oyunu tasarlayan, yapan, geliştiren ve hikayesine göz atacağımız eski subayımız ise Dean Hall. Bu isim sizlere tanıdık gelmiş olmalı, hayatta kalma oyunlarına karşı ilgi besliyorsanız tabi… Bir zamanları kasıp kavuran, sonrasında çıkan her oyuna (Pubg, Fortnite) ilham kaynağı olan Arma 2’nin modu olarak ortaya çıkmış olan DayZ.

Dean Hall ile ilk kez Arma 2 oyunu ile tanışıyoruz. Kendisi oyunu severek oynarken bir yandan da oyuna mod yapıyor. Modları eğittiği askerlere oynatma hayali ile yaparken ne yazık ki aradığı desteği bulamıyor. Hayatta kalma konusunda her şeye hazırlıklı olmak için oyunlardan faydalanma fikri dönem için fazla iddialı bulunuyor. Hall pes etmiyor, modu oyuncularla paylaşıyor.

Arma 2’nin sahibi Bohemia, modun oyuncular tarafından sevilmesinden sonra moda özel oyun çıkartmaya karar verip Hall’ı işe alıyor ve karşımıza asla tamamlanamayan DayZ markası ile çıkıyorlar. Bohemia’dan ayrılan Hall’ın ilk işi Icarus şimdi satışta.

Oyunun Steam Profili: Icarus

Icarus Sistem Gereksinimleri

Oyunun optimizasyon problemlerinden bahsetmiştik. Ne yazık ki herkesin oynayabileceği bir oyundan bahsetmiyoruz. Umarız sisteminiz Icarus’u en azından denemeye yetecektir.

Icarus Minimum Sistem Gereksinimleri

Icarus’u minimum da oynamak fps arttırmak için bir çözüm değil. Minimum ayarlarda performansı yükseltmek istiyorsanız sisteminizin DLSS’e sahip olması gerekir. DLSS olmadan alacağınız verim çok düşecektir.

İşletim Sistemi: Windows 10 – 64 bit

İşlemci: Intel i5 8400 ve üstü

RAM: 16 GB

Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 1060 6GB ve üstü

Depolama Alanı: 70 GB

Oyuncular minimum sistem gereksinimleri konusunda biraz şikayetçi oldular ama bu şikayetlerin çoğunun asıl nedeni yapımcının eski oyunu olabilir. Dean Hall, DayZ ile oyun camiasından büyük tepki görmüştü.

Icarus Önerilen Sistem Gereksinimleri

Icarus, elinizde en kaliteli sistem varken sizi görselliğe doyuracak bir oyun. Eğer imkanınız varsa Icarus’u önerilen ayarlarda denemenizi tavsiye ediyoruz. Basit bir yangının, kıvılcımın bile şaşırtıcı etkilerini görebilirsiniz.

İşletim Sistemi: Windows 10 – 64 bit

İşlemci: Intel i7-9700 ve üstü

RAM: 32 GB

Ekran Kartı: NVIDIA RTX 3060ti ve üstü

Depolama Alanı: 70 GB

Sistem gereksinimleri hakkında söyleyeceklerimiz bitti. Şimdi cevaplayalım, Icarus Kaç GB?

Icarus Kaç GB?

Icarus’u oynamak istiyorsanız sisteminizde en az 70 GB boşluk olması gerekiyor. Gelecek güncellemelere yer açmak ve daha konforlu bir oyun ortamına sahip olmak için 75-80 GB boşluk ayırmanız gerektiğini söyleyebiliriz.

İlginizi Çekebilir: Epic Games 30 Aralık Ücretsiz Oyunu Belli Oldu

Icarus Multiplayer Oynanır Mı?

Evet, Icarus çevrimiçi eşli oyunculu hayatta kalma oyunu. İster tek başınıza, ister arkadaşınız ile vahşi doğaya karşı, yeni bir gezegene karşı hayatta kalma yeteneklerinizi sınayabilirsiniz.

Icarus hakkındaki incelememiz bu kadar. Oynayanlar, oynamayı düşünenler fikirlerini bizimle yorumlarda paylaşabilirler. Hayatta kalmanız dileğiyle…

Author

Date

Category

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popular Post

Latest News