Salı, Eylül 27, 2022
HomeFree FireFree Fire Ne Zaman Çıktı?

Free Fire Ne Zaman Çıktı?

Free Fire battle-royale oyunlarının gündemde olduğu bu dönemlerde en çok oynanan oyunlardan bir tanesi. Doğal olarak oyuncular Free Fire ne zaman çıktı diye soruyorlar. Free Fire ile alakalı merak ettiğiniz her şeyi yanıtlamaya çalışacağız.

Milyonlarca oyuncunun anlık olarak oynadığı Free Fire, trend listesinde aşağılara asla inmiyor. Güncelliğini her zaman koruduğu gibi sürekli oyunculara farklı sorular sordurtuyor. Başlıca soruları gelin birlikte yanıtlayalım.

İlginizi Çekebilir: Ücretsiz Free Fire Ödül Kodları Nereden Alınır? Şubat 2022

Free Fire Ne Zaman Çıktı?
Free Fire Ne Zaman Çıktı?

Free Fire Ne Zaman Çıktı?

111dots Studio tarafından geliştirilen Free Fire 23 Ağustos 2017 tarihinde Garena tarafından ilk kez piyasaya sürüldü. Hem Android hem iOS işletim sisteminde hizmet veren Free Fire çıktığı günden bu zamana kadar milyonlarca kullanıcı tarafından indirildi hatta 2019 yılında dünyada en fazla indirilen mobil oyun oldu.

Free Fire’ın beta sürümü 30 Eylül 2017’de oyuncularla buluşmuştu. Çok uzun bir beta sürümü olmadı ve aylar sonra oyunculara tam sürümüyle ulaştı. Artık Free Fire ne zaman çıktı biliyorsunuz.

Free Fire Kaçıncı Sezonda?

Free Fire ortalama olarak ayda bir, maksimum iki ayda bir yeni sezona giriyor. Mottosu hızlı, çabuk oyun olan şirketin sezon ritmini bu denli seri yapması da gayet mantıklı. Oyunun sezon süresi bir yıl olsaydı, vadettikleri hızlı oyuna ulaşamayabilirlerdi.

Free Fire 1 Ocak 2022 tarihinden itibaren 44. sezonunda. Tahminen 31 Ocak 2022 veya 28 Şubat 2022 itibariyle 44. sezonun biteceğini ve 45. sezonun başlayacağını tahmin ediyoruz. 43. sezon 31 Aralık 2021 tarihinde bitmişti.

Free Fire Yeni Sezon Ne Zaman Başlayacak?

Daha önce de söylediğimiz gibi Free Fire diğer oyunlara göre çok daha hızlı sezon açıp kapatan bir oyun. Daha önceki sezonların başlama ve bitme zamanlarına bakarak yaptığımız tahminde yeni sezonun 1 Şubat veya 1 Mart tarihlerinde başlayacağını söylemiştik. Henüz resmi bir açıklama olmadığı için net tarih veremiyoruz. Resmi tarih açıklandığında yazımızı sizler için güncelleyeceğiz.

Sezonların başlama ve bitiş tarihlerini Free Fire resmi sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.

Free Fire Hangi Ülkenin Oyunu?

Free Fire yayımcınısı olan Garena Singapur merkezli bir yan kuruluştur. Yaklaşık olarak 160 farklı ülkede faaliyet göstermektedir. En ünlü oyunlarından olan Free Fire ile de birçok farklı ülkede ün kazanmış ve oyununun içerisinde Türkiye dahil 53 ülkenin adı geçmiştir.

Eğer Free Fire hangi ülkenin oyunu diye merak ediyorsanız, Sea Limited’in yan kuruluşu olan Garena’nın artık Singapur merkezli olduğunu biliyorsunuz.

Free Fire Kurucusu Kim?

Free Fire hakkında konuşurken oyunun yayımcısının Garena olduğunu söylemiştik, peki Free Fire kurucusu, yapımcısı, sahibi kim?

Free Fire Kurucusu Kim?
Free Fire Kurucusu Kim?

Free Fire 111dots Studio tarafından geliştirildi, bu nedenle oyunun kurucusu olarak 111dots Studio’yu söyleyebiliriz. Büyük bir ekip tarafından geliştirilen oyun için bir veya iki kişinin adını vermek doğru olmayacaktır. O yüzden yapımcı stüdyonun adını vermekle yetiniyoruz.

Free Fire hakkındaki sorularınızı yanıtlamaya çalıştık. Umarız Free Fire ne zaman çıktı adlı konumuz sizler için faydalı olmuştur. Hem Free Fire hem de diğer oyunlar hakkında daha fazla bilgi için bizleri takip etmeye devam edin.

Author

Date

Category

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popular Post

Latest News