Cuma, Aralık 9, 2022
HomeFIFA 22FIFA 22 Sistem Gereksinimleri

FIFA 22 Sistem Gereksinimleri

Futbolun cenneti sayılabilecek bir ülkede yaşıyoruz. Bu durum futbol oyunlarının ülkemizde çokça oynanmasına neden oluyor. PES serisinin bitmesinin ardından en çok merak edilen şeylerden birisi FIFA 22 sistem gereksinimleri. Spor oyunları denince akla ilk gelen sorunun bu olmasının nedeni de FIFA’nın bir rakibi olmamasıdır.

FIFA 22 26 Eylül 2021’de Electronic Arts tarafından Xbox, PlayStation, PC, Nintendo Switch gibi birçok platformda yayımlandı. Çıkış yaptığı günden beri kendi dalında satış rekorları kırmaya devam ediyor. Eğer FIFA 22 oynamayı planlıyorsanız FIFA 22 sistem gereksinimleri konumuz tam size göre demektir. FIFA 22 oynamaya başlamadan önce sisteminizin FIFA 22 için yeterli olup olmadığını öğrenmelisiniz. Eğer sisteminiz yeterliyse TOTY oyuncularını görmek ve takımınıza transfer etmek için FIFA 22 TOTY kadrosu konumuz hoşunuza gidebilir.

FIFA 22 Sistem Gereksinimleri
FIFA 22 Sistem Gereksinimleri

FIFA 22 Sistem Gereksinimleri

FIFA 22 diğer spor oyunlarına göre çok daha kaliteli bir oyundur. Oyuncu sayısı ve topladığı ilgi ile beraber kalitesini her geçen sene arttırmaktadır. Görüntü kalitesi ve zamanlama kalitesi arttıkça oyunun gerçekçiliği de artıyor fakat sistemleri zorlamaya başlaması da cabası.

FIFA 22 Minimum Sistem Gereksinimleri

FIFA 22 oynamak için ortalama bir bilgisayar sistemine sahip olmanız yeterlidir. Düşük bütçeli sistemlerde de oyunu rahatlıkla oynayabilirsiniz ama bazı oyuncular düşük bütçeli sistemlerde oyun hatalarıyla karşılaştıklarını iddia ettiler. FIFA 22 minimum sistem gereksinimleri;

 • İşletim Sistemi: Windows 10 (64 bit)
 • İşlemci: Athlon X4 880K @4 GHz ve benzerleri / Core i3-6100 @3.7 GHz ve benzerleri
 • Bellek: 8 GB
 • Ekran kartı: Radeon HD 7850 ve benzeri / GeForce GTX 660 ve benzeri
 • Çevrimiçi Gereksinimleri: 512 KBPS veya daha hızlı internet bağlantısı
 • Gerekli Depolama Alanı: 50 GB

Gördüğünüz gibi son çıkan oyunları göz önünde bulundurduğumuzda FIFA 22 neredeyse her ortalama bilgisayarda oynanabilecek kalitede bir oyun olarak karşımıza çıkıyor.

FIFA 22 Önerilen Sistem Gereksinimleri

Hem hatalardan kaçmak hem de daha kaliteli, daha gerçekçi bir oyun deneyimi yaşamak isteyen oyuncular için önerilen sistem gereksinimleri EA tarafından açıklandı. Yine sizleri çok zorlayacak bir gereksinim olmasa da minimum gereksinimler kadar kolay karşılanabilir olmayacaktır. FIFA 22 önerilen sistem gereksinimleri;

 • İşletim Sistemi: Windows 10 (64 bit)
 • İşlemci: Core i5-3550 @3.40 GHz ve benzeri / FX 8150 @3.6 GHz ve benzeri
 • Bellek: 8 GB
 • Ekran kartı: GeForce GTX 670 ve benzeri / Radeon R9 270x ve benzeri
 • Çevrimiçi Gereksinimleri: Geniş Bantlı Bağlantı
 • Gerekli Depolama Alanı: 50 GB

FIFA 22’yi önerilen ayarlarda oynayabilecek bir sisteme sahipseniz şanslısınız demektir. Gerçekçiliği ve rekabeti iliklerinize kadar hissedeceğinize eminiz.

FIFA 22 Kaç GB?

FIFA 22 sistem gereksinimlerini merak eden oyun severlerin çoğunun bir diğer problemi ise oyunun kapladığı alan. Ne yazık ki bilgisayarlarımızda yeterli yer olmadığında bu sorunu çok kez soruyoruz, sormak zorunda kalıyoruz. FIFA 22 sistem gereksinimlerinde de gördüğünüz gibi FIFA 22 50 GB’dır. Sorunsuz şekilde oyunu oynamanız ve güncellemeler geldiğinde problem yaşamamanız için yaklaşık 50-50 GB arası depolama alanı ayırmanızı öneriyoruz.

FIFA 22 hangi bilgisayarda oynanır?

FIFA 22, Windows 10 işletim sistemini kullanan ve 64 bit olan çoğu bilgisayarda oynanabilir. Kalite ve konfor olarak detaylı incelemek gerekirse sizlerle paylaştığımız sistem gereksinimlerini göz önünde bulundurmalısınız.

EA Play FIFA 22 ne zaman gelir?

Bildiğiniz gibi EA Play üyeliği olan oyuncular FIFA oyunlarını doğru zaman geldiğinde ücretsiz oynayabiliyorlar. FIFA 23 çıktığında FIFA 22 EA Play üyeleri için ücretsiz olacaktır. Yani ortalama bir tarih vermek gerekirse Eylül-Ekim 2022 tarihlerinde hiçbir ücret ödemeden, sadece EA Play üyesi olarak FIFA 22 oynayabilirsiniz.

FIFA 22 Türkçe dil desteği var mı?

Yabancı dil konusunda sorun yaşayan veya kendi dilinde oyun oynamayı tercih eden oyuncular için güzel bir haberimiz var; Evet, FIFA 22’de Türkçe dil desteği var. Oyun tamamen Türkçe. Herhangi bir yama aramanız yada indirmeniz gerekmeyecek. FIFA serisinde çıkacak diğer oyunlarda da Türkçe dil desteği olmasını bekliyoruz.

Vurduğunuz gol, yediğiniz ofsayt olsun. Umarız sorularınıza yanıt verebilmişizdir. Eğer size yardımcı olduğumuzu düşünüyorsanız bizi takip etmeye devam edin.

Author

Date

Category

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popular Post

Latest News