Salı, Eylül 27, 2022
HomeDying Light 2Dying Light 2 İnceleme - Stay Human TopWordy İnceleme

Dying Light 2 İnceleme – Stay Human TopWordy İnceleme

Dying Light 2 İnceleme konuları Dying Light 2 Stay Human’ın çıkış saatinin yaklaşmasıyla beraber çok kez aranmaya başlandı. TopWordy ekibi olarak Dying Light 2 inceleme konusuyla karşınızda olacağız. Eğer oyunu oynayacak yeterlilikte bir sisteme sahipseniz Dying Light 2 Stay Human’ı oynamanızı kesinlikle öneriyoruz. Dying Light 2 Stay Human için ekibimizin verdiği ortalama puan 87.

Dying Light 2 İnceleme
Dying Light 2 İnceleme

Dying Light 2 İnceleme

Dying Light 2 hakkında söyleyeceklerimiz, önceki oyundan bağımsız olmayacaktır. İlk oyun ile karşılaştırma yaparak ve benzer kalitede oyunları düşünerek oyunu irdeledik;

Artılar

Dying Light 2 oyununun bize göre artıları;

 • İyi Hikaye ve Karakter: Karakter ve hikaye incelemeleri ilk oyunda da olduğu gibi çok olumlu. Oyunun hikayesi çok yenilikçi ve yaratıcı olmasa da hikaye anlatımıyla ve karakterin hikayeye katkısıyla gayet yüksek puanları hak ediyor.
 • Seçim Şansı: Oyunun sadece sonuna değil, içeriğine de etki edebiliyoruz. Yine serinin ilk oyununda beğenilen özelliklerden birisi seçim şansına sahip olmamızdı, serinin devamında da bizlerle olacak gibi görünüyor.
 • Atmosfer: Dying Light serisinin özel olmasının en büyük etkenlerinden birisi oyunun sunduğu atmosfer. Kesinlikle oyuna pozitif etki ediyor, özellikle geceleri büyüleyici…
 • Yetenek Ağacı: Serinin tamamında oyuncuyu tatmin eden yetenek ağacı var diyebiliriz. İlk oyundaki yetenek sistemi oyuncular tarafından ortalama olarak karşılanmıştı. Daha gelişmiş bir yetenek ağacı ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyorlar.
 • Animasyonlar: Yeteneklerin animasyonları ve oyun içi animasyonlar gerekli sistem yeterliliği ile kıyaslandığında çok üst düzeyde.
 • Dövüş Sistemi: Dövüş sistemi Dying Light’ı ünlü eden unsurlardan birisiydi, yine karşımıza güzel bir sistem ile çıkıyorlar.
 • Performans: Dying Light’a oyuncu dostu bir oyun olarak bakabiliriz.
 • Dil Desteği: Türkçe dil desteği olması Dying Light’ı bir adım öne atıyor.

Dying Light 2 Stay Human inceleme konumuzda oyun hakkında topladığımız pozitif etmenler bunlardır.

Eksiler

Dying Light 2 oyununun bize göre eksileri;

 • Tekrar: Çoğu RPG oyununda olduğu gibi ne yazık ki tekrar eden görevler ve alanlar mevcut. Çok fazla can sıkacaklarını sanmıyoruz ama oyunun eksisi olarak sayabiliriz.
 • Altyazı: Altyazılarda sıkıntı çıkma ihtimali var. Ender Türkçe dil desteği çıkartan oyunlarda bu sıkıntıyı yaşıyoruz, yeterli çevirmen veya kaynak bulunamaması problemin kaynağı olabilir.
 • Yapay Zeka: Son zamanlarda çıkan RPG oyunlarının en büyük problemi yapay zekalar oldu. Beklentinin yüksek ama yatırımın az olduğu yapay zeka konusu Dying Light için çok çok büyük bir problem değil ama negatif etmenlerden birisi olarak sayılabilir.

Dying Light 2 Stay Human inceleme konumuzda oyun hakkında topladığımız negatif başlıklar bunlardır.

Author

Date

Category

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popular Post

Latest News