Salı, Eylül 27, 2022
HomeCS GOCSGO Silahı Sol Ele Alma Nasıl Yapılır?

CSGO Silahı Sol Ele Alma Nasıl Yapılır?

CS:GO oynamaktan zevk alan oyuncuların sık sık sorduğu sorulardan bir tanesi de CSGO silahı sol ele alma nasıl yapılır sorusudur. Eğer siz de CSGO silahı sol ele alma nasıl yapılır diye merak ediyorsanız bu konumuzda en ayrıntılı şekilde silah el değiştirmeyi öğreneceksiniz.

CS:GO, Valve tarafından 2012 yılında yayımlanmış, çok oyunculu, rekabete dayalı bir FPS oyunudur. Oyundaki amaç çok basittir, farklı haritalarda düşmanı öldürmek ve oyunu kazanmak. Eğer başarılı olursanız rekabetçi ortamda lig atlayabilirsiniz. Rekabete dayalı oynamayı sevmeyenler için Ölüm Karşılaşması ve özel oyunlar gibi birçok mod da Counter Strike Global Offensive oyununda mevcuttur.

CSGO Silahı Sol Ele Alma Nasıl Yapılır?
CSGO Silahı Sol Ele Alma Nasıl Yapılır?

CSGO Silahı Sol Ele Alma Nasıl Yapılır?

CSGO silahı sol ele alma nasıl yapılır sorusuna önereceğimiz yolu yapabilmek için öncelikle Counter Strike Global Offensive’de konsol açmayı ve kullanmayı bilmelisiniz. Konsol açamıyorsanız, açmaya çalışırken hata alıyorsanız CS:GO konsol nasıl açılır konumuza göz atabilirsiniz.

  • Steam‘i açın.
  • Counter Strike Global Offensive‘i başlatın.
  • Ana Ekranda veya karşılaşma içerisinde konsolu açın.
  • bindToggle X ”cl_righthand 0” yazın ve enterlayın.

X yerine yazacağınız harf veya sayı silah el değiştirme için kısa yolunuz olacaktır. Oyuncular genellikle bu işlem için H tuşunu kullanırlar. Komutu doğru şekilde girdiğiniz taktirde oyun içerisinde her H tuşuna veya X yerine atadığınız tuşa bastığınızda silahınız el değiştirecektir.

CS:GO Silah Eli Değiştirme

Yukarıdaki kısa yol ayarını doğru şekilde oyuna entegre edebildiyseniz silah eli değiştirme işlemini istediğini kadar yapabilirsiniz. Haritaya ve pozisyona göre hızlı değişiklik yapılabilir. Eğer mouse tuşlarından birine atama yapmak istiyorsanız kısa yol tuşunu fareye de atayabilirsiniz.

CS:GO Silahın Hangi Elde Olduğu Fark Eder Mi?

Profesyonel oyuncuların oyun içerisindeki farklı durumlarda silah eli değiştirmesi pek gördüğümüz bir olay değil ama her oyuncu kendisinin rahat ettiği elde silahı oynuyor. Yani evet fark eder ama sadece size göre değişim gösterir.

Dominant gözünüz hangi gözünüzse silahınızın o elinizde olması doğru olacaktır. Örneğin sol gözünüz dominant gözünüz ise silahı sol elinizde tutmanız faydalı olacaktır.

Author

Date

Category

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popular Post

Latest News