Cuma, Aralık 9, 2022
HomeClash of ClansClash of Clans Bakım Arası Ne Kadar Sürer?

Clash of Clans Bakım Arası Ne Kadar Sürer?

Hepimizin severek oynadığı Clash of Clans yenilikçi bir oyun ve şunu çok iyi biliyoruz ki yenilik demek güncelleme demek. Evet, yine Clash of Clans bakımda. Peki ne zaman açılır? Clash of Clans Bakım Arası Ne Kadar Sürer?

İlginizi Çekebilir: Brawl Stars Açılmıyor

Clash of Clans Bakımda

Clash of Clans resmi twitter hesabının yaptığı paylaşıma göre oyun bir süre aktif olmayacak. Beklenmeyen bir sorunla karşılaştıklarını söyleyen ekip, bakımın ne kadar süreceğini tahmin edemiyor.

Resmi hesabın açıklaması: ”Hey Chief! We’re taking an unexpected maintenance break due to some server hiccups! We’ll be back as soon as possible!”

Clash of Clans Bakım Arası Ne Kadar Sürer?
Clash of Clans Bakım Arası Ne Kadar Sürer?

Clash of Clans Bakımları?

Bakımlar ve güncelleme farklı şekillerle karşımıza çıkarlar. Bu farklılık oyuna ne kadar giremeyeceğimizi tahmin etmemize yarar. Gelin ortama sürelere beraber bakalım;

  • iOS Veya Andorid Güncellemeleri: Tek bir platforma güncelleme geliyorsa genellikle yarım saat içinde oyun tekrar aktif olur. Çoğu zaman isteğe dayalı yapılan bu bakımlar ve güncellemeler konfor arttırma yada hata düzeltme amaçlıdırlar.
  • Planlanmış Sunucu Bakımları: Planlanmış sunucu bakımları biz oyunculara daha iyi hizmet vermek amaçlı yapılır. Bakım planlanmış olsa genellikle sonunda beklenenden fazla iş çıkar. Yani ortalama 1-2 saat arası süren bu bakımlar sonrası oyuna girişler hemen stabil olmaz.
  • Planlanmamış Sunucu Bakımları: Ortada bir hata varsa veya ansızın bir gariplik olduysa sunucu bakıma girer. Planlanmış bakıma göre yapılacak iş azdır. Hata bulunur, düzeltilir. Eğer gerçekten çok büyük bir problemle karşı karşıya değilsek yaklaşık 1 saat içerisinde oyuna giriş yapabilirsiniz.

Planlanmış bakımlar size önceden haber verilir ve oyun şirketleri bu bakımlar sonucu kayıplarınızı göz ardı eder. Fakat ortada planlanmamış bir gecikme varsa oyundaki kayıplarınızı destek ekibine bildirip, hakkınızı isteyebilirsiniz. Haklı bulunursanız zararınız karşılanacaktır.

Clash of Clans Bakım Arası Ne Kadar Sürer?

Yukarıda yazdığımız maddeleri düşünürsek, ekibin de açıklamasına göre yaklaşık 1 saat içinde sunucular tekrar aktif olacaktır. Daha fazla süren durumlarda bağlantılarınızı kontrol etmenizi öneririz.

Anlık bilgiler edinmek için resmi sosyal medya hesaplarını takip etmeyi unutmayın. Bizi de takip etmeyi unutmayın tabii 🙂

Author

Date

Category

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popular Post

Latest News