Cuma, Aralık 9, 2022
HomeGenelApex Legends Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Apex Legends Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Battle-Royale oyunlar ülkemizde büyük bir ilgiyle oynanıyor. Apex Legends sistem gereksinimleri nelerdir araştırması yapan oyuncular genellikle battle-royale oyunlarına merak sarmış oyunculardan oluşuyor. Bu yazımızda Apex Legends sistem gereksinimleri nelerdir, kaç GB yer kapladığını, detaylı incelemesini sizlerle paylaşacağız. Kaç kişinin aktif olarak Apex Legends oynadığını merak ediyorsanız Apex Legends’i kaç kişi oynuyor konumuza bakabilirsiniz.

Apex Legends 4 Şubat 2019’da Electronic Arts tarafından Xbox, PlayStation, PC, Nintendo Switch gibi birçok platformda yayımlandı. Çıkış yaptığı günden beri kendi dalında anlık oyuncu sayısı rekorları kırmaya devam ediyor. Apex Legends, Multiplayer Oyun Dalında BAFTA Oyun Ödülü ve The Game En İyi Çok Oyunculu Oyun Ödülü ödüllerini de kazanmış bir efsanedir. Eğer Apex Legends oynamayı planlıyorsanız Apex Legends sistem gereksinimleri nelerdir konumuz tam size göre demektir.

Apex Legends Sistem Gereksinimleri Nelerdir?
Apex Legends Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Apex Legends Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Apex Legends diğer battle-royale oyunlarına göre çok daha çeşitli, görsel içerik barındıran bir oyundur. Oyuncu sayısı ve topladığı ilgi ile beraber kalitesini her geçen sene arttırmaktadır. Görüntü kalitesi ve zamanlama kalitesi arttıkça oyunun gerçekçiliği de artıyor fakat sistemleri zorlamaya başlaması da cabası. Apex Legends sistem gereksinimleri nelerdir;

Apex Legends Minimum Sistem Gereksinimleri (60 FPS Altı)

Apex Legends oynamak için ortalama bir bilgisayar sistemine sahip olmanız yeterlidir. Düşük bütçeli sistemlerde de oyunu rahatlıkla oynayabilirsiniz ama bazı oyuncular düşük bütçeli sistemlerde oyun hatalarıyla karşılaştıklarını iddia ettiler. Apex Legends minimum sistem gereksinimleri;

 • İşletim Sistemi: Windows 7 (64 bit)
 • İşlemci: AMD FX-4350 4.2 GHz ve benzerleri / Intel Core i3-6300 3.8GHz ve benzerleri
 • Bellek: 6 GB
 • Ekran kartı: Radeon HD 7730 ve benzerleri / NVIDIA GeForce GT 640 ve benzerleri
 • Çevrimiçi Gereksinimleri: 512 KBPS veya daha hızlı internet bağlantısı
 • Gerekli Depolama Alanı: 22 GB

Gördüğünüz gibi son çıkan oyunları göz önünde bulundurduğumuzda FIFA 22 neredeyse her ortalama bilgisayarda oynanabilecek kalitede bir oyun olarak karşımıza çıkıyor.

Apex Legends Önerilen Sistem Gereksinimleri (Minimum 60 FPS)

Hem hatalardan kaçmak hem de daha kaliteli, daha gerçekçi bir oyun deneyimi yaşamak isteyen oyuncular için önerilen sistem gereksinimleri EA tarafından açıklandı. Yine sizleri çok zorlayacak bir gereksinim olmasa da minimum gereksinimler kadar kolay karşılanabilir olmayacaktır. Apex Legends önerilen sistem gereksinimleri;

 • İşletim Sistemi: Windows 7 (64 bit)
 • İşlemci: Intel i5 3570K ve benzerleri
 • Bellek: 8 GB
 • Ekran kartı: AMD Radeon R9 290 ve benzerleri / Nvidia GeForce GTX 970 ve benzerleri
 • Çevrimiçi Gereksinimleri: Geniş Bantlı Bağlantı
 • Gerekli Depolama Alanı: 22 GB

Apex Legends’yi önerilen ayarlarda oynayabilecek bir sisteme sahipseniz şanslısınız demektir. Gerçekçiliği ve rekabeti iliklerinize kadar hissedeceğinize eminiz.

Apex Legends Kaç GB?

Apex Legends sistem gereksinimlerini merak eden oyun severlerin çoğunun bir diğer problemi ise oyunun kapladığı alan. Ne yazık ki bilgisayarlarımızda yeterli yer olmadığında bu sorunu çok kez soruyoruz, sormak zorunda kalıyoruz. Apex Legends sistem gereksinimlerinde de gördüğünüz gibi Apex Legends 22 GB’dır. Sorunsuz şekilde oyunu oynamanız ve güncellemeler geldiğinde problem yaşamamanız için yaklaşık 25 GB arası depolama alanı ayırmanızı öneriyoruz.

Apex Legends hangi bilgisayarda oynanır?

Apex Legends, Windows 10 işletim sistemini kullanan ve 64 bit olan çoğu bilgisayarda oynanabilir. Kalite ve konfor olarak detaylı incelemek gerekirse sizlerle paylaştığımız sistem gereksinimlerini göz önünde bulundurmalısınız.

Ortalama olarak 2000-3000 TL bandındaki sistemlerde sorunsuz çalışacaktır.

Apex Legends Türkçe dil desteği var mı?

Yabancı dil konusunda sorun yaşayan veya kendi dilinde oyun oynamayı tercih eden oyuncular için kötü bir haberimiz var; Hayır, Apex Legends’de Türkçe dil desteği yok. Herhangi bir yama aramanız yada indirmeniz gerekebilir. Güvenmediğiniz sitelerden yama indirmenizi önermiyoruz.

Vurduğunuz ”headshot”, yediğiniz ”luckyshot” olsun. Umarız sorularınıza yanıt verebilmişizdir. Eğer size yardımcı olduğumuzu düşünüyorsanız bizi takip etmeye devam edin.

Author

Date

Category

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popular Post

Latest News